Fronton

3 cechy mieszkań dla młodego pokolenia

19 czerwiec 2018, 12:55

Młode pokolenie ma coraz bardziej sprecyzowane oczekiwania dotyczące nieruchomości. Mieszkania w blokach wybudowanych za czasów PRL-u leżą bardzo daleko od tych oczekiwań. Młodzi wolą inwestować w nowoczesne budownictwo, a jednym z priorytetów jest dla nich wygoda.

Najmłodsze pokolenie osób dorosłych, czyli osoby urodzone w latach ok 1984-1997, nazywane jest dzisiaj pokoleniem milenialsów. To osoby, które dorastały na przełomie wieków i które znacznie różnią się od swoich rodziców. Wyróżnia je fakt, że dorastając były świadkami dużych przemian w otaczającym je świecie. Miały szansę oswoić się zarówno z nowinkami technologicznymi, jak i z rodzącymi się trendami w biznesie, budownictwie, zagospodarowaniu przestrzeni wspólnej. Osoby te cenią wysoką jakość, poszukują najlepszych rozwiązań, a od otoczenia oczekują, aby było wygodne i dostosowane do ich potrzeb. Przekłada się to także na ich oczekiwania względem mieszkań.

Mieszkania dla młodych ludzi – 3 najważniejsze cechy

Jakie cechy mieszkań są obecnie najważniejsze z punktu widzenia młodych ludzi? Chcąc kupić nowe mieszkanie, pokolenie milenialsów zwraca największą uwagę na:

  1. Miejsce. Rozpatrywać je można pod kątem miasta oraz konkretnej lokalizacji w jego granicach. Wybierając miasto, w którym będzie się chciało mieszkać przynajmniej przez kolejnych kilka-kilkanaście lat, zwykle bierze się pod uwagę kwestie związane z dostępem do pracy, edukacji, rozrywek. Popularnym wyborem dla młodych osób jest Kraków. Przeprowadzają się tu ludzie nie tylko z południowej Polski, ale także z bardzo oddalonych miast, ponieważ wierzą, że ze stolicą Małopolski warto związać swoją przyszłość. Drugą kwestią pozostaje wybranie lokalizacji w samym mieście. Najczęściej wybór pada na nowe osiedla, ponieważ oferują najatrakcyjniejsze pod względem architektury rozwiązania. Z czasem stają się też coraz lepiej skomunikowane z pozostałymi częściami miasta, dzięki czemu mieszkanie tutaj jest bardzo wygodne.

  2. Układ mieszkania. Nieduże, ciasne pokoje to domena mieszkań w blokach. Obecnie na nowych osiedlach powstają raczej mieszkania przestrzenne i otwarte. Popularnym rozwiązaniem są aneksy kuchenne połączone z pokojem dziennym lub jadalnią. Mniej ścian działowych oraz mniej drzwi – oto trendy, które da się zauważyć w nowoczesnym budownictwie.

  3. Cena. Młodzi ludzie niestety rzadko kiedy mogą sobie pozwolić na drogie mieszkania. Dorabiać się "luksusów" będą musieli przez kolejnych kilka lat, a wybierając pierwsze mieszkanie muszą podjąć decyzję leżącą w granicach ich możliwości finansowych. Na szczęście nie jest trudno znaleźć nowe mieszkania w atrakcyjnych cenach, nawet w tak dużym mieście jak Kraków. Aspekt finansowy nie jest więc aż tak dużym ograniczeniem, jak z pozoru się wydaje.

Młodzi ludzie poszukują mieszkań wygodnych, niedrogich i w dobrej lokalizacji. W Krakowie powinny ich więc zainteresować nowe mieszkania, które spełniają wszystkie te warunki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!