Fronton

Aranżacyjny kolor roku 2020

26 listopad 2019, 15:15

Każdy rok przynosi nam zmiany, nowe pomysły, ale też i trendy w przeróżnych branżach. Nie inaczej jest w kwestii aranżacji wnętrz. Bowiem co roku przewidywany jest styl oraz kolor, który będzie królował na naszych salonach. Jak będzie to wyglądało w nadchodzącym roku 2020? Postawimy na spokój, relaks i wyciszenie, czy może wręcz przeciwnie- energiczność, odwagę i bezkompromisowość? O tym dowiesz się czytając poniższy artykuł.

 

Lemoniada na ścianie

Subtelny i energetyczny odcień żółtego, przywodzący na myśl delikatne promienie porannego słońca lub kolor letniej lemoniady. Nowo ogłoszony kolor roku zawsze stanowi wyznacznik na najświeższe trendy w modzie i designie. Tym razem rok 2020 przyniesie nam delikatną żółć, potocznie nazywana “Lemoniadą”, w roli głównej. Ów Lemoniada pozwala na przywołanie poczucia klimatu leniwych, weekendowych poranków i choć spokojnych, to też energicznych, wypełnionych blaskiem i czystym powietrzem. Po wcześniej panujących kolorach ziemi, czyli ciemny zieleń, brąz, odcień żółci wnosi zdecydowany powiew niemal że namacalnej świeżości, która stanowczo koi. To swego rodzaju symbol pozytywnego nastawienia i nieustannego uśmiechu, który wydaje się być prawdziwym lekiem na wszelkie zmartwienia i smutki, jakie przynosi nam codzienność. Bowiem to właśnie Lemoniada przypomina nam, że choć niebo może być pełne ciemnych chmur, nie oznacza to, że u nas w mieszkaniu pogoda ducha musi zniknąć. 

 

Uniwersalny kolor

Pomimo, że mówimy tutaj o żółci, którą wiele z Was może kojarzyć jako zbyt nachalną jeśli chodzi o aranżację wnętrz, Lemoniada okazuje się być odcieniem uniwersalnym dzięki swojej bardzo ważnej cesze, jaką jest delikatność. To właśnie dzięki niej jest w stanie wpasować się w każdą przestrzeń, niezależnie od wieku mieszkańców, stylu wystroju, ani roli danego pomieszczenia. Z pewnością będzie się wspaniale prezentować w obecnie modnych, monochromatycznych zestawieniach, ale również bardziej finezyjnych, wymyślnych czy też odważnych projektach. Z jednej strony zastosowany przy dużych powierzchniach z łatwością będzie dostosowywać się do wpadającego do wnętrza światła, pozwalając mu przybrać różne tonacje. Z drugiej zaś strony, równie świetnie odświeży chłodne tonacje dodając im symbolicznego uśmiechu i rozweselenia. 

 

Wciąż jednak kwestia obecnie panującej mody jest oczywiście indywidualną sprawą. Jeśli zatem nie jesteś przekonany/przekonana o słuszności zmiany koloru swoich ścian, pamiętaj, że nie musisz ślepo podążać za trendami. Ważne jest bowiem, aby czuć się dobrze we własnym M.