Fronton

Co kolory w Twoim mieszkaniu mówią o Tobie?

19 czerwiec 2018, 12:58

Kolory bardzo skutecznie oddają nastrój oraz osobowość osób, które je wybierają. Dotyczy to zarówno ubioru i dodatków do niego, jak i kolorystyki pomieszczeń w mieszkaniach. Choć zwykle wybierając kolory ścian czy mebli kierujemy się głównie aktualnymi trendami, to i tak – bardziej lub mniej świadomie – ostatecznie wybieramy te kolory, które odpowiadają naszemu temperamentowi i nie kłócą się z naszymi dominującymi cechami osobowości.

Kolory w mieszkaniu a osobowość

Co kolory w mieszkaniu mogą mówić o nas samych? Oto kilka przykładów.

  1. Czerwony – to kolor żywy i pełen energii. Dlatego też najczęściej wybierają go osoby odważne i energiczne. Czerwone wnętrza oddają też chęć wyróżnienia się, ekstrawagancję oraz zamiłowanie do rywalizacji.

  2. Niebieski – to kolor łagodny, kojarzący się z niebem i wodą. Dlatego też wybierają go zwykle osoby o łagodnym usposobieniu, które lubią otaczać się pięknem i dążą w życiu do równowagi.

  3. Biały – jest kolorem wyjątkowo neutralnym, bardzo często znaleźć go można we wnętrzach różnych publicznych instytucji. Nie budzi żadnych intensywnych emocji, jednak kojarzy się raczej z powagą i "sztywnością". Białe wnętrza znajdziemy zwykle w domach osób, które z jednej strony obawiają się ryzyka, a z drugiej strony cenią prostotę, porządek i minimalizm.

  4. Brązowy – brązy symbolizują spokój, elegancję, stabilizację. I właśnie osoby o takich cechach charakteru zwykle się na nie decydują. Różne odcienie brązu i beżu mogą tworzyć bardzo harmonijne wnętrze, a osoba, która w ten sposób dekoruje mieszkanie, z pewnością lubi kontrolować przestrzeń wokół siebie i ceni panujący w niej ład.

  5. Żółty – to kolor niosący wiele pozytywnej energii, dlatego wybierają go osoby towarzyskie, optymistyczne, pozytywnie patrzące na świat. Kolor ten nadaje wnętrzom jasności i wrażenia większej przestrzeni, co także cenią sobie ich mieszkańcy.

  6. Zielony – jest to kolor bliski przyrodzie, kojarzący się głównie z roślinami. Osoby, które ozdabiają wnętrza tą barwą, zwykle chcą żyć w zgodzie z naturą, prowadzą spokojny tryb życia, cenią naturalność i unikają sporów, a jednocześnie są aktywne i pełne motywacji.

Kolorystyka mieszkania to nie tylko ściany, ale także meble i dekoracje. Dlatego nawet jeśli ściany w pomieszczeniach są białe, nie musi to świadczyć o umiłowaniu prostoty, jeśli właściciel mieszkania oprócz tego decyduje się na kolorowe dodatki, np. zielone narzuty czy żółte zasłony. Sposób doboru kolorów różnych elementów ma ogromne znaczenie.

A Ty co myślisz o powyższej interpretacji? Zgadzasz się z nią czy uważasz, że kolorystyka mieszkania nie musi odzwierciedlać charakteru właściciela?