Fronton

Czy mieszkanie na parterze jest bezpieczne?

15 listopad 2022, 14:49

Na temat mieszkań na parterze można usłyszeć wiele opinii – zarówno zachęcających do zakupu takiej nieruchomości, jak i zniechęcających. Jednym z powodów jest kwestia bezpieczeństwa – wiele osób sądzi, że lokale na parterze nie należą do najbezpieczniejszych. Jak jest jednak naprawdę? I co warto wziąć pod uwagę decydując się na mieszkanie na parterze? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule!

Mieszkania na parterze w Krakowie

Mieszkania na parterze uznawane są mniej bezpieczne przez wzgląd na fakt, że do nieruchomości położonej tak nisko łatwiej się dostać. Jednak to samo można powiedzieć o domach i innych lokalach położonych na niskich piętrach. Włamania zdarzają się wszędzie, więc warto się przed nimi zabezpieczyć, zamiast bać się ewentualnego niebezpieczeństwa. Wystarczy zainwestować w nowoczesne rolety antywłamaniowe czy alarm, aby ustrzec się od nieprzyjemności.

Kolejną mitem jest powiedzenie, że mieszkania na parterze nie zapewniają prywatności. Wiele osób się boi, że ktoś będzie nam zaglądał do okien, ale… i tego możemy uniknąć. Wystarczy odpowiednio zaaranżować mieszkanie – wystarczy zdecydować się na plisowane rolety, które zasłonią jedynie dolną część okna, wciąż dostarczając do pokoi światło. Inną opcją jest zdecydowanie się na zastosowanie folii, dającej efekt lustra weneckiego – w ten sposób będzie można cieszyć się widokiem za oknem, a nikt nie będzie widział wnętrza naszego mieszkania.

W przypadku mieszkań na parterze pojawiają się także liczne pozytywne opinie, gdyż… takie lokale są niezwykle wygodne. Przeprowadzki czy remonty są łatwiejsze, bo nie trzeba nosić dużych gabarytach po piętrach (szczególnie w blokach, w których nie ma wind). Podobnie sytuacja wygląda i z większymi zakupami. Parterowe nieruchomości są także ogromną wygodą dla rodzin z dziećmi, gdyż nie trzeba nosić wózków, nosidełek oraz innych rzeczy.

Czy warto kupić mieszkanie na parterze? To zależy od naszych preferencji. Nie warto jednak kierować się stereotypami, bo taki lokal może okazać się świetną nieruchomością – wiele z nich posiada chociażby przytulny ogródek zamiast małego balkonu. A jeśli szukacie atrakcyjnego mieszkania parterowego w Krakowie – koniecznie zapoznajcie się z ofertą FRONTON!