Fronton

Czyste powietrze w Twoim M

26 marzec 2020, 14:13

Dbając o swoje i rodzinne zdrowie często szukamy sposobów na zminimalizowanie możliwego zagrożenia, jakim jest zarażenie się chorobą. Jest wysoce istotne na co dzień, ale teraz, w dobie koronawirusa, zwracamy na to szczególną uwagę. Na rynku istnieje wiele propozycji dezynfekcji i pomocy w utrzymaniu czystości w domu i na zewnątrz. Jeśli chodzi o tą pierwszą opcję, dobrym pomysłem jest ozonowanie mieszkania, w którym obecnie spędzamy przecież tak wiele czasu. Dzięki ozonowaniu właśnie możemy skutecznie odkazić wszystkie pomieszczenia i otaczającą nas przestrzeń, co może okazać się bardzo cenne w przypadku zakażeń.

 

Czysta atmosfera w mieszkaniu w Krakowie

Jak sama nazwa wskazuje, ozonowanie angażuje ozon, który należy do jednego z najsilniejszych utleniaczy. Zatem skuteczność dezynfekcji ozonem przekracza swoim działaniem nawet promieniowanie UV i filtry HEPA. Co więcej, najnowsze badania dowodzą, że proces ozonowania skutecznie ogranicza rozprzestrzenianie się groźnego obecnie koronawirusa wykazującego wrażliwość na jego działanie. Tego rodzaju dezynfekcja jest szczególnie zalecana w przypadkach, gdy w pomieszczeniach przebywała lub przebywa osoba zarażona wirusem. Prawidłowo przeprowadzony zabieg ozonowania wykazuje wysoką redukcję zanieczyszczeń w mieszkaniu.

 

Ozonowanie mieszkania

Na czym jednak polega samo ozonowanie mieszkania? W skrócie - na wykorzystaniu reakcji chemicznej ozonu, a mianowicie wchodzeniu w działanie ze związkami organicznymi o szkodliwym wpływie na nasz organizm, czyli pleśnią, grzybami, drobnoustrojami itp. W trakcie rozkładu wspomnianego ozonu zostają uwalniane cząsteczki tlenu, które w połączeniu z wymienionymi groźnymi związkami doprowadzają do ich zneutralizowania. Efektem jest całkowite usunięcie wszystkich szkodliwych związków w naszym mieszkaniu, a w zamian w powietrzu pozostaje świeży i bardzo delikatny zapach, który możemy porównać do naturalnego aromatu po burzy. 

 

Co na tym zyskujemy?

Przeprowadzenie ozonowania mieszkania np. w Krakowie skutecznie zmniejsza ryzyko zarażenia wieloma wirusami, w tym panującym koronawirusem, i eliminuje ich cząsteczki z powietrza. Regularne korzystanie z tej metody oczyszczania powietrza w mieszkaniu pozwala na pozbycie się alergenów, co z pewnością jest pozytywną wiadomością dla osób zmagających się z wszelkimi skutkami alergii. Innymi efektami ozonowania wartymi wspomnienia jest: świeże i czyste powietrze, eliminacja wielu problemów zdrowotnych (związanych z infekcjami dróg oddechowych), osoby ze zmniejszoną odpornością mogą czuć się bezpieczniej w mieszkaniu.