Fronton

Drabina jako ozdoba mieszkania

17 marzec 2020, 15:37

Myśląc o drabinie, w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl remont. Jednak nie musi ona ograniczać się jedynie do funkcjonalnego użycia (choć dobrze, kiedy również tę cechę zachowuje), ale też ozdobnego. W poniższym artykule przedstawimy różnorodność zastosowania drabiny wszelkiego rodzaju. Wiele z Was może to zaskoczyć, innych zainspirować - sprawdź sam/sama ;)

 

Wiek nie ma znaczenia

Rynek oferuje nam szeroki wybór drabin w zależności od materiału (np. wykonane z plastiku, aluminium, czy drewna) lub rodzajów (szczeblowe, rozkładane, schodkowe). Z pewnością każda z nich przyda się przy pracach remontowych, ale również przy aranżacji naszego wnętrza w Krakowie. Warto dobrać odpowiednią drabinę według ustalonego stylu naszego mieszkania. Podpowiadamy zatem jaka drabina najlepiej sprawdzi się przy konkretnej aranżacji.

  • Styl loftowy - przy tym stylu wystroju najlepiej sprawdzi się stara drewniana drabina po drobnej renowacji. 
  • Styl skandynawski - tutaj dobrze jest postawić na tę w kolorze białym lub wykonaną z jasnego drewna, które będzie wspaniale współgrało z pełnym naturalnego światła wnętrzem.
  • Styl klasyczny - aby ożywić stonowane kolory tego stylu, warto zdecydować się na drabinę o wyrazistej barwie.
  • Styl rustykalny - wpisując się w ten styl dobrze jest kontynuować jego przeważający naturalizm, a więc drewniana drabina jak najbardziej będzie tutaj na miejscu, zarówno ta stara, jak i zupełnie nowa.
  • Styl nowoczesny - w tym przypadku zależy nam na futurystycznym efekcie, zatem spróbujmy wstawić do pomieszczenia np. drabinę aluminiową lub nawet miedzianą.

 

Wiele zastosowań w jednym

Wiemy już jaką drabinę wybrać do naszego wnętrza, aby doskonale współgrała z resztą aranżacji. Jednak jakie może mieć ona praktyczne zastosowanie? Możliwości jest naprawdę wiele, a oto niektóre z nich:

  • Półka - tak po prostu. Na cokolwiek chcesz, potrzebujesz. Postaw na niej pamiątki z podróży, obrazki czy zegar.
  • Wieszak - na koce, które przydadzą się przy wieczorze kinowym, w łazience na ręczniki, kosmetyki, a nawet kuchni na różnego rodzaju przybory kuchenne.
  • Kwietnik - świetnie wpasuje się w styl loftowy, rustykalny czy skandynawski, to właśnie one uwielbiają dużą ilość zieleni, a drabina jest idealnym miejscem na wszelkie roślinki.
  • Stojak - np. na obuwie, z pewnością przyda się w organizacji holu mieszcząc nawet kilkanaście par butów.
  • Biblioteczka - wreszcie książki będą miały swój własny kąt. Można ją postawić w salonie i tym samym eksponować nasze ulubione tomy.

Zobacz też: Drewniane akcenty w Twoim mieszkaniu