Fronton

Ekologiczne pomysły do łazienki

20 wrzesień 2022, 17:45

Coraz bardziej działamy świadomie, decydując się na życie bardziej ekologiczne – choćby zmieniając decyzje zakupowe. Stale pojawiają się także nowe eko trendy – także w kwestii aranżacji mieszkań. Jednym z nich jest stworzenie ekologicznej łazienki, oferującej między innymi energooszczędne zmiany. Warto zdecydować się na kilka prostych zmian w tym pomieszczeniu, aby przyczynić się odrobinę ku polepszeniu stanu naszej planety! Jak to zrobić? To proste! Poniżej prezentujemy kilka ekologicznych pomysłów do stworzenia takiej łazienki!

Ekologiczna łazienka

Zacznijmy od najprostszego rozwiązania – a więc prysznic zamiast wanny. Warto tu poasekurować się liczbami – podczas jednej kąpieli zużywa się około 200 litrów wody, a przy 5-minutowym prysznicu to już zaledwie około 50 litrów wody. To duża oszczędność – szczególnie, gdy zdecydujemy się na nowoczesną słuchawkę prysznicową z regulacją strumienia wody. Jeśli jednak nie potrafimy zrezygnować z wanny – nic straconego. Wystarczy wlewać do niej mniejszą ilość wody – wystarczy około 1/3 jej pojemności, aby w pełni się umyć i zrelaksować.

Kolejnym krokiem ku stworzeniu ekologicznej przestrzeni jest wykorzystywanie ekologicznych środków czystości. Drogie środki czystości można wymienić na takie, które posiadamy we własnym domu. Z prostych produktów bez trudu można stworzyć bezpieczne, ekologiczne i skuteczne preparaty czyszczące. Mowa tu o occie (znakomicie sprawdza się do usuwania ciężkich zabrudzeń, np. kamienia), sodzie oczyszczonej (działa wybielająco i lekko żrąco), soku z cytryny (świetnie usuwa osady z mydła i kamienia, a także działa jako nabłyszczać) oraz olejkach eterycznych, które można swobodnie dodać do prania lub stworzonych przez nas środków czyszczących, aby cieszyć się pięknym zapachem.

Nie można zapomnieć także o ekologicznym wystroju łazienki. Można to zrobić choćby przez ograniczenie zużycia plastiku w tym miejscu, wybierając bambusowe szczoteczki do zębów czy też drewniane szczotki do włosów. Dobrze jest także postawić na aturalne kremy, peelingi i maseczki, które bez problemu sami przygotujemy w domu – np. ze zmielonej kawy, oliwy z oliwek czy olejku eterycznego możemy stworzyć znakomity peeling do ciała!

Moda na ekologiczne rozwiązania w mieszkaniu panuje na całym świecie – warto wprowadzić je także w swojej łazience! A jeśli szukasz mieszkania w Krakowie, w którym urządzisz ekologiczną łazienkę – skontaktuj się z FRONTON!