Fronton

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Krakowie?

06 czerwiec 2019, 05:34

Wybierając mieszkanie w Krakowie, powinniśmy kierować się przede wszystkim jego przyszłym przeznaczeniem. Czy będziemy mieszkać w nim sami? A może zamierzamy je wynająć lub sprzedać z zyskiem w przyszłości? To kryterium w dużym stopniu zadecyduje o lokalizacji kupowanej nieruchomości.

Mieszkania w Krakowie – najkorzystniejsze lokalizacje

Znając już odpowiedź na powyższe pytanie, możemy zacząć się rozglądać za mieszkaniami w Krakowie w najbardziej korzystnych lokalizacjach.

  1. Centrum miasta – to idealna lokalizacja dla dwóch grup kupujących: dla osób, które chcą mieszkać w centrum (np. ze względu na pracę czy łatwy dostęp do usług) oraz dla inwestorów, którzy chcą zarabiać na wynajmie lub sprzedać mieszkanie z zyskiem w przyszłości. Koszty wynajmu w centrum miasta są najwyższe, dlatego inwestycja powinna dość szybko się zwrócić, nawet jeśli cena mieszkania będzie naprawdę wysoka. Jeśli chodzi o wartość nieruchomości zlokalizowanych w centrum, trudno przewidzieć przyszłość, dlatego zakup z zamiarem późniejszej sprzedaży jest nieco ryzykownym planem. (O mieszkaniach w centrum pisaliśmy już wcześniej – zapraszamy do lektury: Czy opłaca się kupować mieszkanie w centrum miasta?)

  2. Południowa część miasta – dzielnice zlokalizowane w południowej części Karkowa cieszą się dużą popularnością ze względu na dobrą komunikację z całym miastem. Chętnie mieszkają tu osoby pracujące i rodziny, które nie chcą przepłacać za zakup lub wynajem mieszkań w centrum miasta. Mimo dość bogatego zagospodarowania tej części Krakowa, wciąż powstają tu nowe, atrakcyjne inwestycje mieszkaniowe, dzięki czemu wybór jest naprawdę szeroki. Jedną z propozycji jest nowe osiedle Łagiewnickie Wzgórze, które będzie trafnym rozwiązaniem zarówno dla osób poszukujących lokum dla siebie, jak i dla tych, którzy chcą na nim zarobić.

  3. Obrzeża Krakowa – tereny, do których nie dotarł jeszcze wielkomiejski szum, a które pod względem nieruchomości są bardzo atrakcyjne ze względu na wyjątkowo duże zainteresowanie deweloperów tymi terenami. Mieszkania w Bronowicach cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród młodych rodzin szukających kameralnej, przytulnej i zielonej przestrzeni. Nasza propozycją w tej okolicy jest Osada Rzymska, nowoczesna, a jednocześnie klimatyczna inwestycja, która oczarowuje od pierwszej chwili.

Wybór lokalizacji jest kluczowy, ponieważ w dużej mierze wpływa zarówno na wygodę, jak i na wartość mieszkania w przyszłości. Warto więc dobrze przemyśleć tę kwestię i wybrać część Krakowa, która nie tylko ma wiele zalet obecnie, ale ma też przed sobą świetlaną przyszłość.