Fronton

Home staging – co to jest?

19 grudzień 2022, 14:00

Home staging – to pojęcie dla wielu może być obce, ale z całą pewnością nie jedna osoba o tym słyszała w innych słowach. Jest to nic innego jak przygotowanie wnętrza do sprzedaży lub wynajmu – a wręcz swoiste reżyserowanie mieszkania i jego wystroju. Wystarczy niewielki budżet, aby odmienić wygląd nieruchomości i przyciągnąć uwagę potencjalnych kupujących. Czym dokładnie jest home staging? I dlaczego warto tym tematem się zainteresować? O tym przeczytacie w poniższym wpisie!

Home staging – mieszkania Kraków

Najprościej ujmując, home staging to wprowadzanie prawdziwych zmian w nieruchomości, które dopasowują ją do powszechnych trendów. Opiera się ona na kilku prostych zasadach, które gwarantują mieszkaniowy sukces.

1. Czystość – idealny porządek potrafi zdziałać cuda. Czyste okna, dokładnie wysprzątana kuchnia, brak kurzu, świeże powietrze – takie drobnostki naprawdę wiele zmieniają!
2. Harmonia - w mieszkaniu na wynajem lub sprzedaż powinien panować ład i funkcjonalność, aby klient mógł dostrzec potencjał wnętrza – i siebie w nim.
3. Jasne kolory i światło - dzięki jasnym kolorom mieszkanie będzie wydawało się znacznie większe i jaśniejsze. Warto tu wykorzystać lustra, dzięki którym nieruchomość wydaje się jeszcze bardziej przestrzenna.
4. Neutralność i uniwersalność - mieszkanie powinno prezentować się jak najbardziej uniwersalnie, podobnie jak wnętrze w sklepie meblowym. Warto też schować pamiątki z wakacji, zdjęcia czy inne prywatne przedmioty.
5. Drobne upiększenie - ożywienie lokalu drobnymi dodatkami także są istotne. Dekoracyjne poduszki, puszysty koc, przyjemny zapach witający kupujących – to także ma ogromne znaczenie, aby mieszkanie zostało miło zapamiętane.

Nie trzeba mieć dużego budżetu, aby mieszkanie przyciągało uwagę. Home staging to rozwiązanie dla każdego, kto chce wynająć lub sprzedać lokal. A jeśli pragniesz nająć lub zakupić mieszkanie w Krakowie – koniecznie skontaktuj się z FRONTON!