Fronton

Jak stworzyć nowoczesny taras?

26 lipiec 2022, 12:55
Stworzenie tarasu w przestrzeni miejskiej to szansa na własną, prywatną oazę, w której chętnie będziemy się odprężać w wolnym czasie. Jak jednak się do tego zabrać? W poniższym artykule podpowiadamy, jak zaaranżować nowoczesny taras w mieszkaniu na wynajem w Krakowie!

Taras w mieszkaniu na wynajem w Krakowie

Urządzając taras w Krakowie warto zdecydować się na motywy inspirowane naturą. Bazą do stworzenia każdego tarasu są oczywiście deski. Tu polecamy te kompozytowe, ponieważ pozwalają uniknąć spędzania czasu na ich pielęgnacji, a przy tym zawsze prezentują się znakomicie – co więcej, nie butwieją i nie atakują ich insekty. Nowoczesny wyraz takim deskom można nadać, decydując się na rzadko rozłożone żłobienia - dają one fantastyczny efekt!

Na nowoczesnym tarasie nie może zabraknąć także praktycznych mebli. Oczywiście ich wybór zależy od rozmiaru naszego tarasu – na małej przestrzeni warto zorganizować sobie przestrzeń do spokojnego picia porannej kawy przy książce lub telefonie, przy większej – miejsce do przyjmowania gości z dużym stołem i krzesłami. Jednak przy wyborze mebli należy się kierować nie tylko naszym planem, ale także ich trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne.

Stylowe dodatki na taras w Krakowie

Ostatnim etapem aranżacji nowoczesnego tarasu są stylowe dodatki. Tutaj można zaszaleć – szczególnie w kwestii stworzenia nastrojowego oświetlenia. Lampy z diodami led, wygodne lampy solarne, malownicze girlandy z cotton balls – oj, wszystko tu zależy od naszej fantazji! Warto także ozdobić taki taras roślinami – letnimi surfiniami, begoniami lub pelargoniami. Praktycznym rozwiązaniem są również skrzynki z ziołami, z których – choć są niepozorne – można stworzyć fantastyczne zielone kompozycje!

Szukasz mieszkania na wynajem z tarasem w Krakowie? Zapoznaj się z ofertą FRONTON!