Fronton

Jak tanio urządzić nowe mieszkanie?

15 listopad 2022, 16:10

Zakup i wykończenie nowego mieszkania wiąże się z dużymi kosztami. Urządzając nieruchomość można jednak sporo zaoszczędzić, szukając choćby tanich mebli czy dodatków oraz samodzielnie stylizując wygląd lokalu. Nie musi to znaczyć wcale obniżenia jakości produktów czy zrezygnowania z naszych planów! Jak więc tanio urządzić nowe mieszkanie?

Aranżacja nowego mieszkania w Krakowie

Urządzając nowe mieszkanie, warto postawić na rozwiązania klasyczne i minimalistyczne. Takie basicowe wyposażenie często jest znacznie tańsze od bardziej oryginalnych rozwiązań i jednocześnie najbezpieczniejsze. Zastosowanie bardziej neutralnych mebli i wzorów to także gwarancja aranżacji mieszkania po swojemu – wystarczy nadać mu charakter przez dodatki, których wymiana jest bardziej ekonomiczna niż wymiana wyposażenia. Warto też zwrócić tu uwagę na outlety i wyprzedaże w salonach meblowych.

Sposobem na zaoszczędzenie sporej sumy jest także zakup… mebli używanych. Wielu z nas chce wypełnić nowe mieszkanie rzeczami nowymi, jednak używane wcale nie jest złe! I nie całe wyposażenie naszego gniazdka musi pochodzić z drugiej ręki. Jednak urozmaicenie salonu fotelem iście vintage czy niebagatelnym regałem na książki to nie lada gratka! Podobnie sytuacja wygląda tu z dodatkami, a nawet roślinami, którymi cudnie można ozdobić dom!

Innym rozwiązaniem wspierającym budżet przy urządzaniu mieszkania jest wykonanie pewnych rzeczy do mieszkania samodzielnie. Wystarczy zaprzyjaźnić się z narzędziami, choćby takimi jak zszywacz i wkrętarka. Za ich pomocą można na przykład ożywić krzesła interesującym obiciem z nietuzinkowego materiału czy stworzyć z drewnianych listewek eleganckie pergole, po których będą mogły piąć się rośliny. W Internecie nie brakuje inspiracji i filmików, jak ciekawe elementy DIY wykonać samodzielnie!

A jeśli szukasz nowego mieszkania w Krakowie, które urządzisz po swojemu – zapraszamy do zapoznania się z ofertą FRONTON!