Fronton

Jak zaprezentować mieszkanie na sprzedaż lub wynajem?

20 wrzesień 2022, 18:20

Przez wzgląd na dość duże koszta pośredników, coraz więcej osób sprzedających mieszkanie decyduje się pełnić rolę nie tylko gospodarza lokalu, ale i właśnie pośrednika. Decydując się na takie rozwiązania warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które mogą ułatwić nam sprzedaż nieruchomości – lub jej wynajem, bo i w takich sytuacjach warto zrobić pozytywne wrażenie na lokatorze. O czym należy pamiętać? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym artykule!

Mieszkania na sprzedaż Kraków – prezentacja

Najważniejszą kwestią jest zdecydowanie zapach i porządek w mieszkaniu. Najważniejsze jest zachowanie ładu w łazience i kuchni, pochowanie osobistych rzeczy, a także porządne wywietrzenie lokalu, a nawet użycie łagodnych odświeżaczy. Zapach to pierwsze, co dociera do osób przekraczających próg nieruchomości, dlatego warto, aby był on miły i pozwolił poczuć im się jak w domu. Należy też pamiętać o odsłonięciu zasłon i podniesieniu całkowicie rolet oraz żaluzji, aby zaprezentować potencjalnemu klientowi rzeczywisty poziom naświetlenie mieszkania. Może to mieć ogromny wpływ na pierwsze wrażenia!

Nie można zapomnieć też o bardziej prozaicznych rzeczach, jak choćby dodaniu kilku miłych akcentów, które uczynią mieszkanie przytulniejszym – szczególnie, gdy my już w nim nie mieszkamy. Pozwoli to bardziej kupującemu wyobrazić sobie zamieszkanie w danym lokalu. Często wystarczy miska z owocami i kilka kwiatów, aby pięknie ożywić wnętrze. Prezentując mieszkanie warto także założyć na siebie odpowiednie ubranie – nie trzeba od razu wskakiwać w garnitur czy elegancką sukienkę – wystarczy schludny strój, aby zrobić dobre wrażenie. Bo – wbrew pozorom – odbiór gospodarza czy też pośrednika także ma ogromny wpływ na decyzję o kupnie lub wynajmie lokalu!

Szukasz mieszkania w Krakowie? Niezależnie czy chcesz kupić nieruchomość czy jedynie ją wynająć – koniecznie zapoznaj się z ofertą FRONTON!