Fronton

Jak zwiększyć wartość wynajmowanego mieszkania w Krakowie?

13 lipiec 2023, 16:07

Kraków to miasto o dużej liczbie studentów i osób pracujących, co sprawia, że rynek wynajmu mieszkań jest bardzo konkurencyjny. Jeśli chcesz zwiększyć wartość wynajmowanego lokalu, musisz zrobić wszystko, aby wyróżnić go na tle innych ofert. Jak to zrobić? W poniższym wpisie blogowym znajdziesz kilka wskazówek!

Inwestycje mieszkaniowe w Krakowie

1. Wybierz dobre miejsce. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wybrać dobre miejsce na swoje mieszkanie. Powinieneś szukać lokalizacji, która jest atrakcyjna dla potencjalnych najemców, czyli w pobliżu uczelni, miejsc pracy, sklepów i restauracji.
2. Zadbaj o wygląd mieszkania. Zanim wynajmiesz mieszkanie, zadbaj o jego wygląd. Wymień stare meble i wyposażenie na nowe, umyj okna i ściany, a także wyczyść podłogi.
3. Dodatki. Zwiększ wartość swojego mieszkania, dodając do niego kilka dodatków, które sprawią, że będzie ono bardziej atrakcyjne dla potencjalnych najemców. Mogą to być rzeczy takie jak telewizor, pralka, zmywarka, internet, klimatyzacja lub ogródek.
4. Pokaż mieszkanie. Kiedy już przygotujesz swoje mieszkanie do wynajęcia, pokaż je potencjalnym najemcom. Podczas pokazu zadbaj o to, aby mieszkanie było czyste i zadbane, a także aby potencjalni najemcy mogli poczuć się w nim jak w domu.
5. Bądź konkurencyjny. Zadbaj o to, aby Twoje ceny wynajmu były konkurencyjne w stosunku do innych ofert na rynku. Ważne jest również, aby być elastycznym w kwestii terminów wynajmu.

Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, zwiększysz wartość swoich wynajmowanych mieszkań i szybciej znajdziesz najemców. A jeśli szukasz atrakcyjnego mieszkania w Krakowie – koniecznie zapoznaj się z ofertą FRONTON!