Fronton

Magiczny Kraków – 6 plusów mieszkania w Krakowie

06 listopad 2018, 10:00

Kraków jest jednym z największych centrów społecznych, kulturalnych, biznesowych i komunikacyjnych w Polsce. Jest to miasto, które stwarza mieszkańcom ogrom możliwości, a przy tym przyciąga swoim niepowtarzalnym urokiem. Każdego roku do Krakowa przeprowadzają się setki osób – nie tylko studentów, którzy chcą się tutaj uczyć i przeżyć studenckie lata, ale także osób, które rozpoczynają już w pełni dorosłe życie i chcą na stałe osiąść w jakimś miejscu.

Mieszkanie w Krakowie – wybierz niepowtarzalne miejsce do życia

Jakie argumenty przemawiają za tym, żeby tu zamieszkać? Tym, którzy już od dawna marzą o mieszkaniu w Krakowie, nie trzeba ich przedstawiać. Tym nie do końca zdecydowanym natomiast przyda się małe podsumowanie największych zalet tego miasta.

  1. Bogaty rynek pracy. Jeden z najniższych odsetków bezrobotnych w skali kraju to tylko jeden z dowodów na to, że w Krakowie bardzo łatwo jest znaleźć pracę. Zatrudnić może się właściwie każdy – osoby bez wykształcenia, studenci, osoby po studiach, z wieloletnim doświadczeniem, z zerowym doświadczeniem... Co więcej, w tak dużym mieście możliwe jest nie tylko znalezienie "jakiejś" pracy, ale pracy zgodnej z wykształceniem, zainteresowaniami, pasjami. Mało które miasto w Polsce może zaoferować tak dużo w tym aspekcie.

  2. Niepowtarzalny klimat. Kraków to nie wątpliwie jedno z najpiękniejszych miast nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Wiedzą o tym wszyscy, którzy kiedykolwiek je odwiedzili. Mieszkać w tak wspaniałym otoczeniu i móc korzystać z uroków miasta każdego dnia – to z pewnością ogromna przyjemność oraz powód do dumy.

  3. Rozrywka, kultura, rozwój społeczny. W Krakowie nie brakuje wydarzeń kulturalnych, inicjatyw społecznych, rozrywek, koncertów, pokazów, zabaw, festiwali... Każdego dnia coś tu się dzieje, a w sezonie letnim jedyne czego brakuje to... czasu na uczestniczenie we wszystkich wydarzeniach, które wydadzą nam się interesujące.

  4. Szeroka oferta nowych mieszkań. W Krakowie doskonale rozwija się także rynek mieszkaniowy. Nowe osiedla powstają w bardzo dobrych lokalizacjach – nieco na uboczu, z dala od szumu wielkiego miasta, a jednocześnie w miejscach dobrze skomunikowanych. Świetnie odnajdą się tu rodziny oraz młode osoby rozwijające się zawodowo i wkraczające w dorosłe życie. (Więcej na ten temat piszemy tutaj: Mieszkania w Krakowie – jakie są najlepsze lokalizacje?)

  5. Dogodna lokalizacja. Choć Kraków nie leży w centrum kraju, to jego lokalizacja jest godna pozazdroszczenia – zwłaszcza jeśli mowa o bliskości przepięknych gór, które można odwiedzać np. na weekendowe wypady. Ponadto miasto jest świetnie skomunikowane – drogi, kolej i lotnisko stwarzają możliwości wygodnego podróżowania po Polsce i Europie.

  6. Możliwość stałego rozwoju. Chcesz się dokształcić, przekwalifikować, wybrać na kurs lub studia, uczestniczyć w warsztatach, spotkaniach kulturalnych lub towarzyskich? W Krakowie możesz to wszystko robić każdego dnia. W tym mieście nie da się nudzić i stać w miejscu – ilość możliwości, które mają jego mieszkańcy, to doskonały bodziec do tego, aby cały czas rozwijać się i coraz lepiej spełniać w codziennym życiu.

Jeśli jesteś już w 100% przekonany do zamieszkania w Krakowie, zapoznaj się z ofertą mieszkań – bo zakup mieszkania to pierwszy krok do tego, aby osadzić się tutaj na stałe. Chętnie przedstawimy naszą ofertę w tym zakresie – zapraszamy do kontaktu!