Fronton

Mieszkania w Krakowie – jakie są najlepsze lokalizacje?

10 wrzesień 2018, 15:44

Szukasz mieszkania w Krakowie, ale nie wiesz, na którą część miasta się zdecydować? Wybór z pewnością nie będzie łatwy, ale najważniejsze, abyś dobrze przeanalizował potrzeby swoje i swojej rodziny. Wtedy najlepszy wybór nasunie się samoistnie.

Kraków: najlepsze lokalizacje dla rodzin

Jeśli posiadasz już rodzinę lub planujesz jej założenie w niedługim czasie, warto abyś postawił na miejsce, które zapewni dzieciom spokój i bezpieczeństwo, a jednocześnie będzie dla Ciebie komfortowe pod względem codziennych dojazdów do pracy. Weź pod uwagę miejsce, w którym pracujesz, sposób skomunikowania dzielnicy z innymi częściami miasta (autobusy, tramwaje, infrastruktura drogowa), a także obecność najpotrzebniejszych z punktu widzenia całej rodziny placówek: szkół, przedszkoli, aptek, przychodni, sklepów, punktów usługowych. Następnie zapoznaj się z otoczeniem – warto, aby w pobliżu znajdowały się parki, ścieżki spacerowe, place zabaw. I w końcu weź pod uwagę własne możliwości finansowe, aby od razu odrzucić osiedla, które są zbyt luksusowe lub nie spełniają postawionych przez Ciebie wymogów.

Jeśli chodzi o rodziny, na uwagę w Krakowie bez wątpienia zasługują Bronowice, które naturalnie wchłaniane są przez miasto. Powstaje tu dużo ciekawych propozycji mieszkaniowych, szybko rozwija się infrastruktura miejska – drogowa, usługowa, handlowa, ale samo otoczenie wciąż posiada uroki terenu nieco oddzielonego od miejskiego tempa i hałasu. W takich warunkach z pewnością można wieść satysfakcjonujące życie rodzinne, a przy tym w pełni korzystać z możliwości, które daje mieszkanie w Krakowie. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z naszymi projektami w tej okolicy: Osada Rzymska oraz Apartamenty Waleczna.

Krakowskie dzielnice dla singli i studentów

Oczywiście zupełnie inne wymagania względem mieszkań będą mieli studenci, osoby dopiero wstępujące w dorosłe życie, single czy młode pary. Poszukując mieszkania, takie osoby bardzo często patrzą przede wszystkim na komunikację (np. z uczelnią, miejscem pracy, centrum miasta) i otoczenie (dostęp do rozrywek, kultury). Jednakże zwykle nie są zainteresowane kupnem mieszkania, a jego wynajmem. Powinny więc celować w dzielnice położone bliżej centrum miasta (Grzegórzki, Krowodrza, Kazimierz), choć wtedy muszą się także liczyć z nieco większymi kosztami wynajmu.

Ważne, aby lokalizację w Krakowie wybierać po dokładnej analizie swoich potrzeb. Nawet w przypadku osób, które dopiero wprowadzają się do miasta i nie znają go zbyt dobrze, wystarczy spojrzenie na mapę, krótka wycieczka w celu zwiedzenia dzielnicy oraz kilkanaście minut spędzonych w internecie na researchu, aby wykluczyć jedne dzielnice, a zwrócić uwagę na inne. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł okazał się choć odrobinę pomocny w tych rozważaniach.

Zobacz także: Bronowice - dlaczego warto tu zamieszkać?