Fronton

Mieszkanie idealne - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

30 marzec 2021, 16:23

To, że lokalizacja mieszkania jest w czołówce jeśli chodzi o czynniki decydujące o wyborze miejsca, wiemy chyba wszyscy doskonale. To też właśnie ona często dyktuje ostateczną cenę mieszkania i gwarantuje sporo korzyści, ale potrafi też przysporzyć kłopotów lub po prostu niewygód na całe lata.

 

Przeznaczenie mieszkania

Biorąc pod uwagę lokalizację nowego mieszkania, najpierw należy zastanowić się jakie będzie jego przeznaczenie. Jeśli decydujemy się nie zamieszkać osobiście w nim, ale udostępnić lokal pod wynajem i traktować je jako inwestycję, warto wziąć też pod uwagę grupę docelową potencjalnych najemców. Stawiając na lokalizację w pobliżu uczelni czy centrów biznesowych, łatwo będzie nam w przyszłości utrzymać płynność najmu chociażby dla studentów czy pracowników biurowych. Oczywiście istnieje wiele czynników dotyczących lokalizacji, które powinniśmy wziąć pod uwagę niezależnie od przeznaczenia mieszkania.

 

Co powinno się znaleźć w okolicy mieszkania?

Dość oczywistą kwestią jest dostępność punktów handlowo-usługowych. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie sprawnie załatwić wiele spraw bez długiego dojeżdżania w odpowiednie miejsce. Wyobraź tylko sobie - po drodze do pracy odwozisz dzieci do szkoły, a wracając zajeżdżasz po zakupy na obiad i leki do apteki. Dzięki temu masz dużo lepiej zorganizowany czas. Z tego samego względu ważna jest dostępność komunikacji miejskiej - jeśli zdarzy się, że akurat potrzebny Tobie punkt nie jest w bezpośrednim otoczeniu mieszkania, dobrze gdy łatwo do niego dotrzeć w razie awarii auta. No właśnie, również kierowcy powinni przyjrzeć się okolicy pod względem organizacji ruchu, sprawdzić jak wygląda sytuacja na osiedlu w godzinach szczytu, ale też dostępność miejsc parkingowych.

 

Położenie mieszkania w budynku

Lokalizacja budynku mieszkalnego to nie wszystko - równie ważną kwestią jest położenie samego mieszkania. Chociażby okna i ich stosunek względem stron świata ma istotne znaczenie w jakiej części dnia możemy się spodziewać więcej słońca - o wschodzie, zachodzie, czy wcale. Ma to ogromne znaczenie dla naszego komfortu codziennego życia związanego na przykład z temperaturą, a więc rachunkami.

 

Plany zagospodarowania przestrzennego

W sytuacji, kiedy wybraliśmy mieszkanie spełniające nasze wymagania względem okolicy - w idealnym położeniu względem wkradających się promieni słonecznych, ale też mediów, z których zazwyczaj najczęściej korzystamy, a z okien cieszymy się widokiem na piękne osiedle, dobrze jest upewnić się jeszcze, że nie zostanie to wszystko w drastyczny sposób zmienione. Jak to sprawdzić? Poznając plany zagospodarowania terenu, zwłaszcza planowane inwestycje i rozwój infrastruktury. Warto zaznaczyć, że wybór mieszkania tam, gdzie są już plany miejscowe jest korzystniejszy niż tam gdzie ich jeszcze nie ma.

Choć nie zawsze możemy mieć wpływ na Twoich sąsiadów czy obecność Twojej ulubionej kawiarni w okolicy, to mieszkania Fronton w Krakowie zawsze cechują się dogodną lokalizacją. Nie wierzysz? Sprawdź!