Fronton

Mieszkanie praktyczne i estetyczne – cz. III: sypialnia

19 czerwiec 2018, 12:53

Sypialnia to ta część mieszkania, która powinna stanowić azyl - przytulne miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie i swobodnie. Warto zadbać o to, aby każdy element tego pomieszczenia wzmacniał to wrażenie. Dlatego też mamy kilka porad dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak urządzić swoją sypialnię, aby nie tylko spełniała swoje role, ale także przyciągała wyglądem i nastrojem.

Jakich elementów nie może zabraknąć w sypialni?

Są pewne meble i akcesoria, które niezaprzeczalnie muszą znaleźć się w sypialni, aby można było nazwać ją tym mianem Należą do nich:

  • Łóżko – musi być przede wszystkim wygodne – niekoniecznie duże, choć rozmiar kojarzy się w tym przypadku z luksusem. Warto postawić na modne eleganckie zdobienia lub na klasykę – drewnianą, prostą, gustowną bazę. Szczególną wagę należy jednak przyłożyć do materaca, aby spanie na nim było nie tylko komfortowe, ale również zdrowe.

  • Szafa – jeśli nie mamy w mieszkaniu wydzielonej garderoby, to zazwyczaj w sypialni przechowujemy ubrania i bieliznę. Co więcej, często w sypialnianej szafie znajdują się także pościele, ręczniki, obrusy. Dlatego tak ważne jest, aby szafa była pojemna i mieściła wszystkie niezbędne rzeczy. Zbyt mało przestrzeni w środku to dyskomfort i prosta droga do bałaganu.

  • Szafki nocne – to niezwykle przydatne meble, które zajmują niewiele miejsca, a pełnią ogromnie ważną rolę, jeśli chodzi o nasz codzienny komfort.

  • Toaletka – jeśli tylko jest taka możliwość, warto w sypialni ustawić toaletkę lub stolik, przy którym można przygotowywać się codziennie rano do rozpoczęcia kolejnego dnia - w sypialnianym zaciszu, w pełnym komforcie i swobodzie, dyskretnie i wygodnie.

Jak sprawić, aby sypialnia stała się praktyczna?

W mniejszych mieszkaniach problemem często bywa brak miejsca. Wtedy praktyczne zagospodarowanie pomieszczeń jest priorytetem. Jeśli chodzi o sypialnię, warto pomyśleć o wykorzystaniu każdego wolnego kawałka przestrzeni - np. miejsca pod łóżkiem, gdzie można zamontować szuflady na pościel. Warto też inwestować w pojemne, praktyczne meble – szafy sięgające pod sam sufit i komody z licznymi zamykanymi szafkami i szufladami zamiast półek i przedszkolnych witryn. Wybierając meble i akcesoria do sypialni, należy zastanowić się nie tylko nad stylistyką, ale także – a właściwie przede wszystkim – nad ich użytecznością.

Mieszkania w Krakowie – łatwe do urządzenia, przyjemne do życia

Mieszkania oferowane w Krakowie przez FRONTON mają tę zaletę, że są niezwykle ustawne, dzięki czemu bardzo proste w aranżacji. Wygodny układ pomieszczeń umożliwia szybki i łatwy dobór mebli, które nie tylko będą funkcjonalne, ale także doskonale będą się prezentowały. Najlepiej jednak przekonać się o tym samemu, oglądając mieszkanie i wyobrażając sobie, w jaki sposób mogłoby być urządzone. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą mieszkaniową w Krakowie i do kontaktu z naszym biurem!