Fronton

Mieszkanie w Krakowie – czy warto zamieszkać w tym mieście?

02 sierpień 2018, 18:10

Kraków jest miastem, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony polskich i zagranicznych turystów. Jednak czy jest równie popularny, jeśli mowa o zamieszkaniu tutaj? Jak wiele osób marzy o mieszkaniu w Krakowie i w jakim kierunku rozwija się tutejszy rynek nieruchomości?

Mieszkanie w Krakowie – marzenie wielu osób

Kraków jest atrakcyjny nie tylko pod względem turystycznym. Oferuje wiele możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. Jest miastem tętniącym życiem, można tu korzystać z wielu rozrywek, rozwijać swoje pasje, brać udział w życiu kulturalnym. Bardzo dobrze jest tu rozwinięty rynek pracy – przedstawiciele właściwie każdego zawodu bez problemu znajdą tutaj zatrudnienie lub zdobędą możliwość otworzenia własnej działalności. Kraków zachwyca też pod względem wizualnym. Piękne zabytki, urokliwe uliczki, wspaniała starówka i wpływające na wyobraźnię stare dzielnice miasta – to wszystko sprawia, że Kraków ma w sobie wiele magii, która przyciąga i magnetyzuje. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że opcja zamieszkania w Krakowie wciąż wydaje się bardzo atrakcyjna dla osób z zewnątrz, a dotychczasowi mieszkańcy tego miasta bardzo doceniają to, że mogą żyć w tak wyjątkowym miejscu.

Mieszkania dla studentów

W Krakowie dużą popularnością cieszą się nieduże mieszkania kupowane z myślą o wynajmie dla studentów. Wiele osób dysponujących kapitałem decyduje się na zarabianie na mieszkaniach (na ten temat przeczytasz więcej tutaj: Jak zarabiać na mieszkaniach?). Kraków bez wątpienia jest miastem studenckim, więc taka inwestycja przynosi korzyści. Najlepiej w tym aspekcie sprawdzają się mieszkania 3- i 4-pokojowe, ponieważ każdy z pokoi można wtedy oddzielnie wynająć.

Mieszkania dla rodzin

W Krakowie wiele osób kupuje też mieszkania z myślą o własnej rodzinie i jej przyszłości. W tym przypadku także największą popularnością cieszą się lokale z trzema i czterema pokojami, ponieważ takiej wielkości nieruchomość jest w stanie zagwarantować komfort kilkuosobowej rodzinie. Młodzi ludzie, którzy dopiero wstępują w dorosłe życie, są natomiast w głównej mierze zainteresowani mieszkaniami 2-pokojowymi.

Kup atrakcyjne mieszkanie w Krakowie!

Z powyższych rozważań wynika, że mieszkania średnie i duże cieszą się w Krakowie największą popularnością, niezależnie od tego, w jakim celu są kupowane. Deweloperzy odpowiadają na takie zapotrzebowanie na rynku i coraz częściej oferują mieszkania o metrażu ok. 50-70m2. Takie lokale znajdziesz także w naszej ofercie, dlatego jeśli chcesz dokonać trafnej inwestycji mieszkaniowej, możesz podjąć współpracę z nami. Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem i życzymy trafnych i korzystnych decyzji!