Fronton

Praktyczny przedpokój

04 luty 2020, 11:46

Kiedy mamy za zadanie urządzić duży przedpokój, nie sprawia to większego problemu. Bowiem duża przestrzeń stwarza wiele aranżacyjnych możliwości. Jednak trudności zaczynają się wtedy, kiedy ilość miejsca jest bardzo ograniczona. Nie zawsze chcemy kupować drogie i czasochłonne w przygotowaniu szafki na wymiar. Wtedy z pomocą przychodzą gotowe modele, które okazują się być nie tylko niezwykle praktyczne, ale również efektowne.

 

Jak dobrze zarządzać przestrzenią?

Zabierając się do aranżacji przestrzeni, warto uprzednio znać i następnie stosować parę wskazówek. Pierwszą wysoce istotną kwestią jest efekt, w którym goście od razu po wejściu do mieszkania w Krakowie wiedzą, gdzie mogą zostawić płaszcze i już od progu czują się mile widziani. Cała sztuka polega na tym, aby umiejętnie i przemyślanie grać dostępnym miejscem i meblami, które chcesz wykorzystać w przedpokoju. 

W tej specyficznej części mieszkania niezwykle ważne, żeby kierować się zasadą “mniej znaczy więcej”. Dzięki temu unikniemy przesadnego gromadzenia zbędnych przedmiotów w miejscu, gdzie powinniśmy czuć się w pełni swobodnie podczas codziennego rytuału nakładania i zdejmowania odzieży wierzchniej. Dlatego właśnie zamiast pokaźnej, głębokiej szafki, lepiej będzie postawić na zwykłe, klasyczne, ale efektowne haczyki ścienne, których na rynku nie brakuje pod wieloma coraz to oryginalniejszymi postaciami. Za ich pomocą możesz utrzymać styl minimalistyczny, ale równie dobrze zdecydować się na większe wieszaki jako wyróżniający się element przedpokojowej przestrzeni.

 

Gdzie przechowywać odzież wierzchnią?

Płytka garderoba, podobnie jak otwarty panel ścienny, doskonale sprawdzi się w średniej wielkości wiatrołapach. Obie opcje mogą być wyposażone w wygodne wieszaki, półkę lub/oraz szafkę na buty według indywidualnych preferencji i potrzeb. Przy tej opcji zyskujemy podwójnie- odpowiednią ilość miejsca w przedpokoju oraz nieco więcej opcji w przechowywaniu okrycia wierzchniego, szali, czapek, toreb, butów itd. 

 

Diabeł tkwi w szczegółach

Poza oczywistymi kwestiami organizacyjno-logistycznymi w przestrzeni przedpokojonej, również wysoce istotną kwestią jest jej dopełnienie odpowiednimi detalami. Niewątpliwie tworzą one swój przyjazny, ciepły klimat, dzięki czemu wszyscy odwiedzający mogą poczuć się swobodnie. Zatem przykładowo zamiast standardowej, nudnej wycieraczki, postaw na modele z zapraszającym napisem przedstawiającym przytulne obrazki. Pamiętaj jednak, że ciemniejsze kolory będą znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości, niż te o jasnym odcieniu.