Fronton

Proste sposoby na przytulne mieszkanie – cz. I

19 czerwiec 2018, 13:19

Marzy Ci się przytulne, ciepłe mieszkanie, w którym będziesz się czuć bezpiecznie i którym zachwyci się każdy z Twoich gości? Istnieje kilka prostych sposobów na to, aby ocieplić wnętrza i nadać im przyjemny, nastrojowy klimat. Co ważne, większość z tych sposobów nie wymaga dużego wkładu finansowego, a jedynie pomysłowości. Oto pierwsza część naszych propozycji.

Sposoby na ocieplenie wnętrza mieszkania

  1. Ciepłe kolory. Dobierając kolory ścian czy dekoracji, postaw na jasne, przyjemne barwy. Unikaj chłodnych odcieni. Ciemne meble możesz ocieplić za pomocą dodatków np. w kolorze pomarańczowym, żółtym, łososiowym, kremowym. Wybierając dodatki do mieszkania, zwracaj szczególną uwagę na kolorystykę, a z pewnością uda Ci się osiągnąć zamierzony efekt.

  2. Oświetlenie. Niech główne światła w pomieszczeniach mają ciepłą barwę – unikaj żarówek o białym lub niebieskawym świetle. Warto też zainwestować w dodatkowe oświetlenie: światła boczne (lampy, kinkiety, podświetlane ramy obrazów) oraz światła dekoracyjne (oświetlone nisze w ścianach, drobne lampki, kule świetlne itd.). W pomieszczeniach warto także ustawić świeczki lub lampiony. Wieczorami można zrezygnować z górnego światła i zastąpić je tym dodatkowym, bardziej przytulnym i cieplejszym.

  3. Dywany w pomieszczeniach. Gołe podłogi sprawiają, że wnętrza prezentują się bardziej surowo. Położenie nawet niewielkiego dywanu w pomieszczeniu nadaje mu cieplejszego klimatu. Dywan powinien być kolorystycznie dopasowany do innych elementów wyposażenia. Warto postawić na puszyste dywany z długimi włóknami. Oczywiście utrzymanie w czystości pomieszczenia z dywanem jest nieco bardziej pracochłonne, jednak efekt zdecydowanie jest tego wart.

  4. Tkaniny jako dekoracje. Nawet wnętrza z pomalowanymi w chłodnych odcieniach ścianami można skutecznie ocieplić dzięki tkaninom. Koce, narzuty, poduszki czy zasłony mogą zdziałać bardzo wiele. Do mody wracają dodatki dzianinowe oraz ręcznie robione na drutach lub szydełku dekoracje. Z ich pomocą każde wnętrze stanie się o wiele przyjemniejsze.

To zaledwie część naszych pomysłów, ale wprowadzenie nawet kilku z nich z pewnością przyniesie spore zmiany w mieszkaniu. Zachęcamy do śledzenia naszych kolejnych porad dotyczących urządzania mieszkań, sprzedaży mieszkań oraz innych kwestii związanych z nieruchomościami.