Fronton

Sposoby na czyste i nawilżone powietrze w mieszkaniu

21 wrzesień 2022, 00:48

Polepszenie jakości powietrza w domu ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Jest to szczególnie w dużych miastach jak Kraków, gdzie smogu nie brakuje. W jaki sposób naturalnie poprawić wartość powietrza w krakowskim mieszkaniu? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – za pomocą roślin!

Czyste powietrze w krakowskim mieszkaniu

Czyste powietrze w mieszkaniu to ważny temat, dlatego warto wiedzieć, jakie rośliny najlepiej przyczynią się do poprawienia jego jakości, a tym samym – naszego nastroju. Poniżej prezentujemy kilka propozycji, które znakomicie oczyszczają powietrze i są łatwe w utrzymaniu.

Epipremnum złociste - roślina popularna w polskich domach, prosta w hodowli – może żyć nie tylko w doniczce, ale i w wazonie z samą wodą. Oczyszcza powietrze między innymi z ksylenów.

Skrzydłokwiat - piękna roślina, która potrafi kwitnąć wiele miesięcy w roku i nie ma wymagań względem lokalizacji. Znakomicie usuwa tlenek węgla.

Figowiec sprężysty - inaczej fikus, szybkorosnąca i efektowna roślina, pochłaniająca wiele szkodliwych substancji z powietrza.

Paproć - tej rośliny raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, można ją spotkać w wielu polskich domach. Pochłania formaldehyd i ksyleny.

Dracena - roślina przypominająca małą palmę, która lubi nasłonecznienie i umiarkowanie podlewanie. Usuwa: ksyleny, formaldehyd i trichloroethylen.

Aloes - fascynująca roślina, nie tylko znakomicie oczyszczająca powietrze, ale i działąjąca nawilżająco i regeneracyjnie na skórę.

Posiadanie naturalnych oczyszczaczy powietrza w czasie smogu to niemal obowiązek. Pozwalają one oddychać swobodniej, a i znakomicie wpasowują się w każdą aranżację mieszkania – również nowoczesną. A jeśli szukasz atrakcyjnego lokalu w Krakowie – zapoznaj się z ofertą FRONTON!