Fronton

Stylowe wykończenie salonu

25 czerwiec 2020, 15:54

Salon to niepodważalnie najważniejsze pomieszczenie w całym mieszkaniu. To właśnie w nim przebywamy najwięcej czasu realizując swoje ulubione czynności, relaksując się czy spędzając wolne chwile w towarzystwie najbliższych. Dlatego właśnie tak ważne jest, w jaki sposób przyłożymy się do jego wystroju. O co w takim razie najlepiej zadbać? Z pewnością istotną rolę odgrywają tu kolory, nie tylko ścian - odpowiednio dobrane stanowią spójną całość, często potrafią uzyskać określony efekt rozjaśnienia lub powiększenie przestrzeni wedle upodobań lub potrzeb. 

 

Jakie kolory do salonu?

W tej kwestii warto być uważnym, aby niepotrzebnie nie przesycić naszego wnętrza zbyt dużą ilością kolorów. W najpopularniejsze trendy barw zapisują się te ciepłe i stonowane takie, jak beż, biel, brąz czy szarość. Wszystkie wymieniona gwarantują świeżość i lekkość w pomieszczeniach, a jednocześnie są odpowiednim tłem dla mocniejszych kolorystycznie elementów wyposażenia pokoju (mebli, dekoracji itp.)

 

Jak ciekawie wykończyć ściany?

1. Farba

Oczywisty, prosty i najbardziej popularny sposób na wykończenie ścian. Jednak muszą być one całkowicie gładkie i równe (zwłaszcza jeśli chcemy pomalować je jasnym kolorem). Te najpopularniejsze na ten moment to ciepłe beże, modne pastele i chłodne szarości.

 

2. Cegła

Od dłuższego czasu nie wychodzi z mody, zdobi wnętrza oryginalnym charakterem przypominającym styl rustykalny, ale w odpowiednim połączeniu doskonale wpisuje się też w loftowy i skandynawski. Wspaniale maskuje wszelkie niedoskonałości ściany.

 

3. Boazeria

Wielu osobom w negatywny sposób przypomina lata 90., niemniej jednak obecnie przeżywa swój renesans. Deski zamontowane na jednej lub dwóch ścianach podkreślają panujący styl prowansalski, rustykalny czy też skandynawski.

 

4. Tapeta

Tani sposób na efektowne ozdobienie. W tym sezonie królują roślinne motywy, a dokładniej obszerne liście monstery czy bukiety dużych kwiatów. Podobnie popularne są również geometryczne kształty i bogate ornamenty w orientalnym stylu. 

 

5. Beton

Choć dla niektórych może okazać się zbyt surowy, beton architektoniczny wciąż zdobywa nasze serca i nie zamierza ich szybko opuścić. Doskonale odnajduje się bowiem w aranżacjach salonu utrzymując jego nowoczesny styl.

 

6. Obrazy, zdjęcia, plakaty

Salon możemy upiększyć nie tylko wykończeniem, ale też ozdobami. Nie pomalowaną ścianę możemy wykorzystać do powieszenia naszych ulubionych fotografii rodzinnych z wakacji czy plakatów filmowych bądź muzycznych. W ten sposób niebanalnie spersonalizujemy nasze wnętrze i uczynimy je po prostu swoim.