Fronton

Trendy we wnętrzach w 2021 roku

11 luty 2021, 14:30

Każdy rok przynosi nowe nadzieje, postanowienia, ale też nowe trendy na wielu polach, również na tym mieszkaniowym. Podobnie jak zawartość naszej garderoby, zmienia się nasz gust względem otaczających nas przedmiotów. Zwłaszcza, kiedy przebywamy wśród nich wyjątkowo dużo czasu np. pracując zdalnie, co w ubiegłym roku było dość częstym zjawiskiem, a dla niektórych trwa nadal. Zupełnie odmieniona rzeczywistość niewątpliwie wpływa na nas i daje upust między innymi w formie kreatywnego urządzenia mieszkania. Szybko nudzą nam się smutne, zwykłe elementy, którym ostatnio musieliśmy się dość często przypatrywać przez lockdown. Do tej pory mogliśmy odwlekać zmiany na później, ale nie ma co ukrywać - nowy rok to idealny czas na zmiany, a zatem metamorfozę domu!

 

Coś dla każdego

2021 rok we wnętrzach to różne motywy - od minimalizmu, przez kontrastowe kolory, aż po przepych, ale całość w bardzo przemyślanej, funkcjonalnej formie. Uwielbiasz klasykę? A może preferujesz odrobinę szaleństwa? Z pewnością znajdzie się tu coś, co przypadnie Ci do gustu, bo nowe trendy aranżacyjne są bardzo elastyczne i akceptujące przeróżne potrzeby. Urządź się pięknie i modnie w podkrakowskim mieszkaniu na osiedlu Łagiewnickie Wzgórze lub innym oferowanym przez dewelopera Fronton ;)

 

Powrót do lat 70. i 80. - aranżacje à la vintage połączone ze stonowanymi barwami i niepowtarzalnymi dodatkami przypominającymi klasyczny oldschool. Wszechobecne oryginalne wzory nie dające o sobie zapomnieć swoją przyjemną geometrycznością na tapetach, dywanach, poduszkach itd. Nie można też zapomnieć tu o bardzo ważnej roli drewna i porcelany.

 

Czerń i biel w kontraście - połączenie tych dwóch skrajnych kolorów nada naszemu wnętrzu niesamowitej elegancji i ponadczasowości. Nie da się ukryć, że czerń i biel to absolutna baza, która praktycznie nigdy się nie nudzi i doskonale pasuje zarówno do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym czy też glamour. Akcesoria z monochromatycznym motywem będą tu doskonałym i oryginalnym uzupełnieniem aranżacji.

 

Pop-art we własnej “osobie” - w tej stylistyce dominują mocne, odważne kolory we wszechobecnych wyrazistych wzorach. Wszystko, co przerysowane i kontrastowe znajdzie tutaj swoje miejsce. Kuliste formy w dodatkach, komiksowe nadruki, wyraźna czerwień i żółć w kolorach - pop-art nie bierze jeńców! Ten styl to mieszanka wybuchowa, która robi niesamowite wrażenie.

 

Modern country life - czyli połączenie rustykalnego charakteru mebli ze współczesnymi elementami. Sielankowa atmosfera gwarantowana nawet w środku miasta. Drewniane elementy, przytulne pledy, a nawet bujane krzesło, na którym przeczytasz ulubioną książkę. Ten styl to nie tylko moda, ale funkcjonalność i nostalgiczne wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to spędzało się wakacje u babci na wsi.