Fronton

Właściwy dobór lokalu - tajemnica sukcesu wielu firm

19 czerwiec 2018, 16:39

Co wpływa na sukces odnoszony przez firmę? Cała masa czynników. Wśród nich wymienić można organizację pracy, sposób zarządzania, jakość oferowanych produktów/usług, zaangażowanie pracowników, strategię marketingową, decyzje inwestycyjne. Nie można też zapomnieć o tak ważnej kwestii jak lokalizacja firmy. Zwłaszcza w przypadku firm usługowych będzie ona miała kluczowe znaczenie w walce o klienta. Dlatego też wybór lokalu użytkowego to jedna z pierwszych decyzji, które muszą podjąć osoby otwierające działalność.

Lokale użytkowe – na jakie cechy warto zwrócić uwagę?

Jakie kwestie związane z lokalem wynajmowanym pod działalność w Krakowie powinny zaważyć na jego wyborze?

  • Lokalizacja. Jak wspominaliśmy przed chwilą, lokalizacja ma kluczowe znaczenie dla sektora usług, ponieważ klienci, którzy chcą z nich skorzystać, muszą mieć łatwy dostęp do miejsca, w którym są one oferowane. Najpopularniejszymi lokalizacjami są centra miast, jednakże dla biznesów prowadzonych lokalnie (np. salonów fryzjerskich czy kosmetycznych) wystarczy po prostu położenie w atrakcyjnej części dzielnicy, przy jednej z głównych ulic, tak aby dojazd był jak najprostszy.

  • Standard lokalu oraz całego budynku. Lokale użytkowe muszą być przede wszystkim odświeżone i atrakcyjnie wykończone, a także czyste i zadbane. Wrażenie, jakie pomieszczenie wywrze na kliencie, który pierwszy raz do niego wchodzi, jest niezwykle istotne i może zadecydować o tym, czy klient wróci do tego miejsca i czy poleci je innym. Także i cały budynek powinien się prezentować jak najlepiej, aby klienci nie mieli najmniejszych oporów przed wejściem do środka.

  • Otoczenie budynku. Sposób zaaranżowania przestrzeni wokół budynku (trawniki, dekoracje, tablice informacyjne itd.) także może wpływać zachęcająco lub zniechęcająco.

  • Koszty wynajmu. Lokale użytkowe w Krakowie są dostępne w najróżniejszych cenach. Oczywiście te o lepszym standardzie i lepiej usytuowane będą droższe. Nie warto jednak przepłacać za wynajem. Na uniknięcie zbyt wysokich cen pozwoli wcześniejsze zbadanie rynku i porównanie dostępnych ofert.

Kraków – znajdź atrakcyjne lokale użytkowe

Poszukując lokali do wynajęcia w Krakowie, zapoznaj się z ofertą naszej firmy. Do dyspozycji najemców oddajemy między innymi:

  • lokale w centrum miasta, przy ul. Kamiennej 21 (atrakcyjny, doskonale usytuowany biurowiec klasy A),

  • lokale pod działalność usługową i handlową, przy ul. Magazynowej 5a (biurowiec klasy B),

  • lokale usytuowane przy ul. Kamiennej 19b oraz w Zabierzowie przy ul. Leśnej 2a.

Wybór jednej z powyższych propozycji będzie podyktowany zarówno rodzajem działalności, jak i grupą docelową firmy, jej zapotrzebowaniem na przestrzeń oraz – oczywiście – aktualną dostępnością. Zachęcamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych naszą ofertą. Chętnie przedstawimy więcej szczegółów na temat oferowanych lokali, ich cen i warunków wynajmu. Jesteśmy pewni, że uda nam się podjąć udaną i długotrwałą współpracę. Zapraszamy!