Fronton

Wielkanocny nastrój w 5. krokach

08 kwiecień 2020, 14:20

Dla wielu z nas, jak nie wszystkich, zbliżające się Święta Wielkanocne będą inne niż zwykle. Ze względu na panującą pandemię spędzimy je w domach i w mniejszym gronie. Jednak mimo wielu ograniczeń, jakie na nas czekają, świąteczny czas nie musi okazać się smutny, jeśli zadbamy o zapewnienie odpowiedniego nastroju w naszym mieszkaniu. Podpowiadamy zatem jak łatwo przygotować kolorową, radosną Wielkanoc w domowym zaciszu.

 

Plan na świąteczny nastrój w mieszkaniu

1. Pomaluj pisanki 

Absolutnie nie może ich zabraknąć przy wielkanocnym stole! A samo malowanie jajek to świetna zabawa, również dla tych najmłodszych domowników, których zwłaszcza w czasie wszechobecnej nudy warto zaangażować w coś kreatywnego. Już sama procedura przygotowania pisanek wprowadzi Was we wspaniały świąteczny nastrój, a efekty z pewnością będą nieocenione.

 

2. Zasadź rzeżuchę

Wielkanoc to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Tym razem wiosenne spacery po lesie czy łące nie wchodzą w grę, ale nic straconego! Możesz poczuć bliskość z naturą również w mieszkaniu siejąc świąteczną rzeżuchę. To zdecydowanie jeden z nieodłącznych elementów wielkanocnych. Ponadto, kiełki rzeżuchy to nie tylko piękna wiosenna ozdoba, ale również smaczny dodatek do wielu potraw. 

 

3. Ugotuj świąteczne potrawy

Konieczność pozostania w mieszkaniu może być dobrą okazją na eksperymentowanie w kuchni. Jeśli dotąd nie miałeś czasu na wypróbowanie przepisów, teraz jest na to dobry moment. Nawet jeśli nie jesteś biegły w gotowaniu, może mimo wszystko warto spróbować swoich sił i nauczyć się przygotować proste danie, które sprawi, że wielkanocny stół nabierze barw i aromatów. Z pewnością każdy wysiłek zostanie doceniony.

 

4. Zaproś wiosnę do swojego mieszkania

Kwiecień co roku cieszy nasze oczy rozkwitaniem kwiatów w niezliczonych barwach. Niestety tym razem nie będziemy mogli podziwiać ich w naturalnym środowisku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprosić je do mieszkania. Udekoruj swoje M wiosennymi kompozycjami kwiatowymi i ożyw wnętrza przeganiając tym samym wiszący w powietrzu zły nastrój. Zyskasz tym również cudny zapach, jaki wydzielają kwiaty, co z pewnością pozytywnie wpłynie na samopoczucie wszystkich domowników.

 

5. Ubierz się lekko i elegancko

Ostatnie tygodnie spędzamy czas w domowym zaciszu i z pewnością większość z nas nosi luźny, nieoficjalny strój. Dbanie o dobry wygląd odstawiamy gdzieś na bok do hibernacji do czasu, aż panująca kwarantanna minie. Istnieje wiele plusów takiej praktyki, jednak może to też powodować zaniżenie samooceny. Święta to dobra okazja, aby przyłożyć więcej uwagi do naszego ubioru. Rodzinna uroczystość wielkanocna zawsze motywuje do założenia odświętnego stroju - dlaczego tym razem miałoby być inaczej? Piękna, wiosenna sukienka lub koszula to świetny sposób na przełamanie domowej rutyny.