Fronton

Wybór mieszkania w Krakowie – czym się kierować?

27 listopad 2018, 10:35

Chcesz kupić nowe mieszkanie w Krakowie? Wybór nie będzie łatwy – opcji jest naprawdę dużo. Wiele z nich jest bardzo atrakcyjnych, a inne tylko "błyszczą" z wierzchu, a tak naprawdę mogą się okazać ogromnym błędem. Czym zatem kierować, wybierając mieszkanie? Oto nasze podpowiedzi.

Mieszkanie w Krakowie- najważniejsze kryteria wyboru nieruchomości

Jeśli chcesz wybrać mieszkanie dobrze, w pierwszej kolejności określ swoje wymagania dotyczące metrażu i ilości pokoi. W ten sposób nałożysz już pewien filtr na pojawiające się propozycje. Natomiast kwestie, które powinieneś wziąć pod uwagę, poszukując odpowiedniej nieruchomości, to:

 

  1. Lokalizacja. Kraków to ogromne miasto i jeśli niewłaściwie wybierzesz lokalizację, może się okazać, że dużą część swojego życia będziesz zupełnie niepotrzebnie spędzał na dojazdach do pracy, do sklepów, do punktów usługowych. Dlatego celuj w dzielnice dobrze skomunikowane z centrum oraz w osiedla, które posiadają już podstawową infrastrukturę handlowo-usługową. Świetną miejscówką jest np. Łagiewnickie Wzgórze, z którego dojazd do najważniejszych części Krakowa zajmuje zaledwie kilkanaście minut, a jednocześnie nie jest to głośne, zatłoczone centrum, w którym niewiele osób chciałoby zamieszkać.

  2. Standard. Obecnie nowe mieszkania budowane są w coraz lepszym standardzie, jednak z pewnością wciąż można zauważyć miedzy nimi duże różnice. Nie gódź się na mniej, jeśli możesz mieć więcej. Zwróć uwagę na projekt całych budynków i poszczególnych lokali, na wygląd i wykończenie klatek schodowych, na obecność garaży/parkingów podziemnych, na plan zagospodarowania terenów wspólnych.

  3. Cena. To kwestia, które może zadecydować o ostatecznym wyborze. Niektóre propozycje mieszkaniowe w Krakowie z pewnością będą poza Twoimi możliwościami finansowymi. Postaraj się trafnie ocenić relację ceny do jakości oraz porównać różne propozycje, aby mieć jak najpełniejsze rozeznanie w tym, ile obecnie płaci się za mieszkania i jakie masz pole manewru jeśli chodzi o negocjacje.

  4. Inwestor. Zanim podpiszesz umowę z deweloperem, sprawdź, z jaką firmą masz do czynienia. Nie daj się złapać w pułapkę i nie rozpoczynaj współpracy z podmiotem niewiarygodnym lub nikomu nieznanym. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Jak sprawdzić dewelopera przed zakupem mieszkania?

Pamiętaj, mieszkanie należy wybierać z głową – to przecież inwestycja na wiele lat, która będzie dużo Cię kosztowała, zarówno w znaczeniu finansowym, jak i organizacyjnym. Im spokojniej i rozsądniej podejdziesz to kwestii wyboru nowego mieszkania w Krakowie, tym większa szansa, że podjęta decyzja będzie trafna, a w przyszłości przyniesie Ci mnóstwo korzyści i satysfakcji.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą nowych mieszkań w Krakowie. Obejrzyj projekty FRONTON:

Mieszkania Łagiewnickie Wzgórze

Apartamenty Waleczna, Bronowice

Osada Rzymska, Bronowice