Fronton

Zalety mieszkań parterowych

06 październik 2020, 15:34

Bardzo często rozmawiając o mieszkaniu parterowym pojawiają się zarówno ich zwolennicy, ale tak samo mocni przeciwnicy. Jedna i druga strona ma swoje stanowcze racje, jednak dzisiaj skupimy się nad zaletami takiego rozwiązania. Bowiem z czasem mieszkania o parterowej kondygnacji zyskały nie zawsze zasłużenie niepochlebną opinię. Jak zatem jest tak naprawdę? Czy mieszkania parterowe słusznie zasługują na miano tych złych? Postaramy się pokazać Wam ich nieco inną stronę, o której coraz częściej się zapomina - tę pozytywną.

 

Parter i jego plusy

Niżej znaczy taniej - ta zasada dotyczy właśnie mieszkań parterowych, które w porównaniu z pozostałymi lokalami umieszczonymi powyżej tego podstawowego poziomu bardzo często okazują się być tańsze o sporą sumę. Jaki jest tego powód? Wcale nie gorsza ich jakość, jak niektórzy mogą podejrzewać, ale zwyczajnie mniejsze zainteresowanie potencjalnych klientów. Wybór mieszkania parterowego jest zatem doskonałą opcją dla osób z ograniczonym budżetem.

 

Mieszkanie z ogrodem - dawniej na taką opcję mogli pozwolić sobie nieliczni ze względu na wysoką cenę. Teraz coraz częściej rezygnuje się z tej formy mieszkań z przydzielonym kawałkiem zieleni jest znacznie mniej. Wciąż jednak jest to idealna opcja na spędzanie wolnego czasu pośród choć namiastki natury, która potrafi niesamowicie zrelaksować po ciężkim dniu. Jest to również ogromny atut dla rodzin z dzieckiem czy psem.

 

Wygoda dla seniora - mieszkanie usytuowane na parterze to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych lub schorowanych, które nie są w stanie samodzielnie czy sprawnie poruszać się po schodach, zwłaszcza w przypadku kiedy blok nie jest zaopatrzony w windę. Potrafi to w znacznym stopniu ułatwić codzienne życie wspomnianego mieszkańca. Często również na ten wariant decydują się rodziny z małymi dziećmi w celu uniknięcia targania przestrzennych przedmiotów typu wózek, rowerek lub wielu zabawek na raz. Mieszkanie na parterze nie sprawi, że takie czynności znikną, ale na pewno staną się dużo łatwiejsze w codziennej organizacji. 

 

Łatwiejszy remont - z pewnością każdy w swoim życiu, jeśli nie dorosłym to w dzieciństwie, przeżył remont i doskonale wie, z czym takie przedsięwzięcie się wiąże - ogromem rzeczy do wyniesienia z mieszkania i drugie tyle do wniesienia plus niesamowity bałagan, który w okół bardzo szybko powstaje. O ile wynoszenie ciężkiej kanapy z drugiego piętra może być nie lada wyzwaniem, to z mieszkania parterowego jest znacznie łatwiejsze. Dlaczego? Z oczywistego względu - krótsza droga do wyjścia, mniejsza ilość stopni do pokonania.