Fronton

Biura do wynajęcia w Krakowie

19 czerwiec 2018, 16:52

Wynajem biura w Krakowie nie jest łatwą sprawą z kilku względów. Przede wszystkim dostępność biur do wynajęcia jest ograniczona – wiele atrakcyjnych pod kątem lokalizacji i ceny miejsc jest już użytkowanych przez inne firmy. Nie oznacza to jednak, że nie da się znaleźć w Krakowie przestrzeni biurowej, która spełni wszystkie oczekiwania klienta. Wręcz przeciwnie, oferta jest szeroka, wystarczy jedynie wiedzieć, jak znaleźć odpowiednie pomieszczenia oraz sprecyzować swoje oczekiwania.

Aby znaleźć dobrze dobraną do potrzeb danego podmiotu przestrzeń biurową, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • Rodzaj działalności. Innego rodzaju biur będą potrzebowały firmy świadczące usługi (np. biura rachunkowe, towarzystwa ubezpieczeniowe, doradcy podatkowi, kancelarie prawnicze), a innego podmioty, które nie mają na co dzień kontaktu z klientami bezpośrednio w biurze (np. call center, zarządy spółek czy firmy transportowe). W tym pierwszym przypadku dużo większą uwagę przykłada się do lokalizacji biura – powinna być ona dostosowana do potencjalnych klientów, którzy będą je odwiedzać, a zatem musi być do niego łatwy dojazd, a okolica powinna prezentować się atrakcyjnie, by robić na klientach jak najlepsze wrażenie. Jeśli zaś chodzi o ten drugi przypadek, lokalizację dobiera się głównie pod kątem wygody pracowników.

  • Wielkość firmy. Zapotrzebowanie na przestrzeń biurową jest znacznie większe w przypadku dużych spółek zatrudniających dziesiątki czy setki osób. Bardzo często takie podmioty wynajmują piętra w biurowcach lub całe budynki na swoje potrzeby. Biura do wynajęcia dla małych firm są znacznie mniejsze.

  • Przepisy BHP. Przepisy określające warunki pracy w przestrzeni biurowej także determinują wybór lokalu biurowego. Ilość przestrzeni przypadającej na jednego pracownika, dostęp do światła słonecznego, pomieszczenia sanitarne, instalacja grzewcza – wszystko to są kwestie, które należy wziąć pod uwagę poszukując lokalu do wynajęcia.

  • Aspekty estetyczne. Układ pomieszczeń i sposób wykończenia wydają się sprawami drugorzędnymi przy wyborze biura w Krakowie, jednak w praktyce mają duże znaczenie, ponieważ będą decydować o atmosferze oraz komforcie pracy w pomieszczeniu.

  • Możliwości finansowe najemcy. Kwestia finansowa determinuje zarówno rozmiar biura, jak i jego lokalizację oraz ogólny standard. Im większe możliwości finansowe, tym więcej atrakcyjnych możliwości wyboru.

Wynajem biur Kraków

Mamy do zaoferowania biura do wynajęcia w Krakowie w różnorodnych lokalizacjach, dzięki czemu klient decydujący się na skorzystanie z naszej oferty może znaleźć lokal idealnie pasujący do jego oczekiwań i możliwości.

Zachęcamy do wynajmu biur w biurowcu klasy A zlokalizowanym przy ul. Kamiennej 21 oraz biurowcu klasy B przy ul. Magazynowej 5a. Atrakcyjne lokale użytkowe usytuowane są także przy ul. Kamiennej 19b oraz ul. Fredry 4e,f. Najemcom decydującym się jednocześnie na wynajem biur oraz powierzchni magazynowej oferujemy nasze obiekty przy ul. Magazynowej. Zapraszamy do kontaktu!