Fronton

Fronty kuchenne – matowe czy z połyskiem?

20 wrzesień 2022, 18:03

Wyposażenie kuchni jest bardzo ważne – wszak to serce w domu, gdzie nie tylko gotujemy, ale i spędzamy czas z bliskimi. To pomieszczenie powinno charakteryzować się funkcjonalnością i być praktyczne, aby służyło odpowiednio mieszkańcom przez lata. Jest wiele kwestii wartych przemyślenia przy urządzaniu kuchnii, w tym artykule skupimy się jednak na doradzeniu w sprawie wyboru frontów i blatów – matowych lub z połyskiem.

Kuchnia w mieszkaniu w Krakowie – mat czy połysk?

Matowe blaty i wykończenia znakomicie sprawdzą się dla miłośników przytulnych i ciepłych pomieszczeń. To idealne rozwiązanie dla osób tradycyjnych i lubiących styl bardziej klasyczny. Co więcej, blaty matowe są bardzo solidne i mniej podatne na uszkodzenia, a także bardziej praktyczne i łatwiejsze w czyszczeniu. Są nie tylko odporne na codzienne użytkowanie, ale i tworzą naturalne, przyjazne i nadające ciepła wnętrze. Ich jedyną wadą jest to, że przy słabo oświetlonej kuchni, mogą pochłaniać już i tak ograniczone światło. Wystarczy jednak zainwestować w lepsze lampy, aby prezentowały się zjawiskowo o każdej porze dnia! Czyż nie brzmi to fantastycznie?

Blaty i fronty z połyskiem to opcja dla osób, które lubią detale i nowoczesny styl. Nadają one kuchni świeżości i lekkości, a także potrafią ją znakomicie rozświetlić. Pasują też do niemal każdej aranżacji, jednak są znacznie bardziej podatne na zabrudzenia oraz uszkodzenia. Krótko mówiąc, przypłacają atrakcyjność wizualną możliwością powstawania przebarwień oraz widocznością choćby odcisków palców. Mimo to jest to rozwiązanie często stosowane, gdyż są nietuzinkowym urozmaiceniem aranżacji każdego mieszkania!

Bez wątpienia wybór wykończenia frontów i blatów w kuchni jest nie lada wyzwaniem, gdyż jest to wybór pomiędzy efektownym wyglądem, a trwałością. Warto tu zdać się zwyczajnie na nasz gust – na świecie nie brakuje zarówno zwolenników matowych rozwiązań, jak i tych błyszczących. A jeśli szukasz mieszkania w Krakowie z możliwością urządzenia atrakcyjnej kuchni – koniecznie zapoznaj się z ofertą FRONTON!