Fronton

Gdzie zlokalizować gabinet masażu, by zdobyć wielu klientów?

19 czerwiec 2018, 16:24

Jednym z czynników decydujących o powodzeniu biznesu jest właściwe zlokalizowanie firmy, zwłaszcza jeśli jest to firma usługowa lub handlowa, która na co dzień ma bezpośredni kontakt z klientami. Od lokalizacji zależy, jak łatwy dostęp do usług/produktów będą mieli klienci. Lokalizacja może też częściowo wpłynąć na opinię klientów o firmie. Atrakcyjne, dogodne i korzystne pod względem wizualnym miejsce poprawia wizerunek firmy, natomiast uciążliwy dojazd, nieatrakcyjne otoczenie oraz zły stan techniczny budynku mogą skutecznie zniechęcić klientów do skorzystania z usług.

Szukając lokali użytkowych na sprzedaż należy jednak zwrócić uwagę także na inne kwestie. Lokalizacja jest zaledwie jednym z kilku czynników decydujących o powodzeniu biznesu. Kolejne to warunki techniczne użytkowanych lokali, cena zakupu i utrzymania nieruchomości, a także wyposażenie i aranżacja wnętrza.

Kraków - lokale użytkowe na sprzedaż. Dokonaj dobrego wyboru!

Krakowie wcale nie jest łatwo znaleźć lokal, który spełniałby wszystkie kryteria stawiane przez inwestora. Pomieszczenia użytkowe w najlepszych lokalizacjach bardzo często są już zajęte lub mają tak wysokie ceny, że ich zakup byłby zdecydowanie zbyt dużym obciążeniem dla rozwijającej się lub dopiero powstającej firmy. Kiedy weźmie się pod uwagę profil działalności firmy, zadanie staje się jeszcze trudniejsze. Weźmy za przykład gabinet masażu. Choć biznes wydaje się mieć wszelkie szanse powodzenia (biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie podobnymi zabiegami), to wybór lokalu jest tutaj kluczowy. Musi on przede wszystkim:

  • być zlokalizowany tak, by klienci nie mieli problemu z dotarciem do niego, zaparkowaniem, dostaniem się do środka,

  • spełniać niezbędne warunki techniczne i składać się z niezbędnych pomieszczeń użytkowych i sanitarnych (recepcji, sal zabiegowych, przebieralni, pomieszczeń gospodarczych, toalet itd.),

  • umożliwiać swobodną aranżację wnętrza,

  • cenowo znajdować się w zasięgu inwestora.

Znalezienie nieruchomości, która spełnia wszystkie te kryteria, jest trudne nawet w tak dużym mieście jak Kraków, gdzie rynek nieruchomości jest przecież bardzo duży. Warto jednak pamiętać o tym, że cierpliwość popłaca, a wytrwały research pozwoli prędzej czy później znaleźć pomieszczenie idealnie spełniające wszystkie warunki.

Być może będzie to jeden z lokali użytkowych, których sprzedaż oferuje FRONTON? Nasze propozycje to między innymi:

  • lokale przy ul. Kamiennej 21 (centrum Krakowa), które sprawdzą się jako pomieszczenia biurowe lub handlowe;

  • lokale przy ul. Magazynowej 5a;

  • lokale użytkowe przy ul. Kamiennej 19b;

  • lokale użytkowe w Zabierzowie, przy ul. Leśnej 2a, idealne pod lokalny biznes usługowy lub działalność handlową,

  • mieszkania i lokale przy ul. Fredry 4e oraz 4f, które można zaaranżować po wiele typów działalności.

W sprawie kupna powyższych lokali serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego!