Fronton

Jak rozplanować przestrzeń w kawalerce?

20 wrzesień 2022, 17:03

Kawalerki w Krakowie cieszą się niezmienną popularnością – szczególnie wśród młodych ludzi. Najchętniej korzystają z nich studenci, ale coraz chętniej zamieszkują w nich także osoby, które mają czasy akademickie już za sobą. Niewielkie mieszkanie to dobre rozwiązanie dla osób z ograniczonym budżetem – i nie musi być w nich ciasno! Wystarczy dobrze rozplanować w nich przestrzeń. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zakup kawalerki? I jak podzielić przestrzeń w tak małym mieszkaniu? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule!

Kawalerka w Krakowie – jak ją urządzić?

Wybór kawalerki to niższe koszta – są tańsze niż zakup kilkupokojowego mieszkania, a na dodatek łatwo je urządzić i utrzymać w czystości. Również remont takiej przestrzeni kosztuje mniej – wszak mniejszy jest jej metraż. Mała przestrzeń pozostawia szerokie pole do popisu, a jeden pokój znacznie łatwiej utrzymać w jednym, określonym stylu. Nie wspominając o tym, że nie trzeba kupować zbyt wielu mebli – wystarczy najpotrzebniejsze wyposażenie!

Urządzając kawalerkę, nie trzeba rezygnować z wygody. Dobrze urządzona kawalerka może być znacznie bardziej komfortowa i funkcjonalna niż większe mieszkanie. Wystarczy odpowiednio wyznaczyć tu naturalne strefy – relaksu, pracy i spokojnego snu. Te miejsca mogą się ze sobą oczywiście łączyć – wystarczy drobna modyfikacja, choćby kanapy, tudzież przesunięcia stolika. Nie warto tu stosować parawanów czy ścianek działowych – to zaburzy przestrzeń i sprawi, że lokal będzie wydawał się jeszcze mniejszy. Dobrym pomysłem jest powiększenie pokoju optycznie – np. decydując się na szafę z lustrem, która pozytywnie wpłynie na oświetlenie mieszkania. Zamiast zasłon należy też sięgnąć po minimalistyczne żaluzje i rolety, nie wpływające na odbiór przesrzeni. Także kolory mają wpływ na złudne powiększenie lokalu – tutaj doskonale sprawdzą się jasne kolory! Nie trzeba jednak ograniczać się do nich – można wszak ściany ozdobić kolorowymi obrazami i innymi dodatkami!

Kawalerki z dobrym rozkładem i odpowiednio urządzenie to rozwiązanie na dłużej, w którym mieszkanie jest przyjemnością. Jeśli szukasz małego lokalu w Krakowie – koniecznie zapoznaj się z ofertą FRONTON!