Fronton

Jak samodzielnie oszacować wartość mieszkania?

06 kwiecień 2023, 14:00
Czy to kupując, czy sprzedając mieszkanie w Krakowie – zawsze zależy nam na uzyskaniu jak najlepszej ceny. Oczywiście, niezbędna jest tutaj wiedza, jak prawidłowo oszacować cenę nieruchomości. Aby to zrobić, należy wziąć pod uwagę pewne określone czynniki. Jakie? O tym przeczytasz w poniższym artykule!

Ceny mieszkań w Krakowie – jak oszacować wartość?

Jeżeli chcemy uzyskać dobrą cenę przy sprzedaży lub zakupie mieszkania, należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy – nie tylko samą prezentację mieszkania czy lokalizację. Poniższej przedstawimy kilka najważniejszych czynników, które najbardziej wpływają na wartość lokalu w Krakowie.

1. Metraż oraz rozkład pomieszczeń – sam rozmiar mieszkania to nie wszystko, istotny jest także logiczny rozkład pomieszczeń oraz dodatkowe metry kwadratowe w postaci ogrodu, tarasu, balkonu, piwnicy czy komórki lokatorskiej.

2. Położenie lokalu – lokalizacja miewa ogromne wrażenie. Warto zwrócić uwagę na odległość mieszkania od rozmiatych usług, bliskość do centrum oraz komunikacji publicznej czy też bliskość instytucji publicznych (np. szkoły dla rodziny z dziećmi) oraz plan zagospodarowania pobliskiego terenu.

3. Stan techniczny mieszkania – określenie czy mieszkanie nadaje się do natychmiastowego wprowadzenia czy konieczne jest zainwestowanie pieniędzy w remont.

4. Stan prawny nieruchomości – komplet dokumentów do sprzedaży lub zakupu mieszkania. Ważne jest także to czy mieszkania mają dużą ilość hipotek przymusowych oraz czy jego status prawny jest jasny.

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł rozjaśnił nieco kwestię szacowania wartości mieszkania. A jeśli szukasz atrakcyjnego mieszkania w Krakowie - serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą od dewelopera FRONTON!