Fronton

Jak urządzić mieszkanie dla seniora?

20 kwiecień 2023, 23:37

Mieszkanie dla seniora powinno uwzględniać potrzeby osoby starszej, takie jak wygoda, bezpieczeństwo i swobodność w poruszaniu się. W poniższym artykule przedstawimy w skrócie, na co warto zwrócić uwagę urządzając lokal dla takiego mieszkańca, aby czuł się w pełni komfortowo, a życie codzienne było łatwiejsze!

Mieszkanie dla seniora w Krakowie

Od czego zacząć urządzenie mieszkania dla seniora? Przede wszystkim od wygodnego i funkcjonalnego wyposażenie. Meble powinny być wygodne, łatwe w użytkowaniu i w miarę możliwości ergonomiczne. Takie mieszkanie powinno być też dobrze oświetlone, aby umożliwić osobie starszej łatwe poruszanie się i wykonywanie codziennych czynności. Nie można zapomnieć także o tym, że w łazience powinny być udogodnienia dla osoby starszej, takie jak uchwyty przy wannie, umywalce i toalecie, a także odpowiednia wysokość umywalki. Niektóre osoby starsze mogą potrzebować specjalnej kabiny prysznicowej.

Jednak urządzenie mieszkania to nie wszystko. Taki lokal powinien znajdować się w dogodnej lokalizacji, blisko sklepów, aptek, przychodni medycznych oraz miejsc rekreacyjnych i kulturalnych. Powinno także znajdować się w bezpiecznej dzielnicy oraz posiadać odpowiednie zabezpieczenia. Warto też, aby mieszkanie znajdowało się blisko miejsca zamieszkania rodziny lub instytucji opiekuńczej, która może zapewnić niezbędną pomoc i opiekę.

Szukasz mieszkania dla seniora w Krakowie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą dewelopera FRONTON!