Fronton

Jak urządzić przytulną jadalnię?

29 marzec 2022, 18:05

Przytulna jadalnia to pragnienie wielu z nas – wszak jest ona centrum spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. To miejsce powinno charakteryzować się funkcjonalną i przyjemną aranżacją, tworzącą prawdziwie rodzinną atmosferę. Jak więc urządzić to pomieszczenie, aby było przytulne i komfortowe? Podpowiedź znajdziecie w poniższym wpisie!

Nowoczesna jadalnia – aranżacja i kolorystyka

Współczesne budownictwo coraz częściej odchodzi od wydzielenia odrębnego pomieszczenia na jadalnię. Zazwyczaj wpisuje się ją w salon, oddzielając od strefy wypoczynkowej i kuchennej na różne kreatywne sposoby – np. poprzez meble, dywany czy zróżnicowane kolory podłóg i ścian. A skoro jesteśmy przy barwach – według obecnych trendów wciąż rządzi minimalizm, w nietuzinkowej i przytulnej odsłonie. Chętnie stosowanym zabiegiem obecnie jest stosowanie żywych kolorów na jednej ze ścian w jadalni – najczęściej nasycone zielenie, które połączone ze zgaszonym różem i złotem tworzą piękną kompozycję dla nowoczesnej jadalni! Oczywiście nie można zapomnieć też o równie urzekającym stylu skandynawskim – jeśli urządzamy mieszkanie w taki sposób, warto wówczas zdecydować się na lekkie beże, delikatne zielenie i szarości – te barwy zawsze prezentują się elegancko, a z odpowiednimi dodatkami – nadzwyczaj przytulnie!

Jadalnia w mieszkaniu w Krakowie – inspirujące pomysły

Aranżując jadalnię nie można zapomnieć o meblach dla niej, które – można powiedzieć – są gwiazdą tego pomieszczenia. Warto tu zainwestować w meble z litego drewna, które mają ponadczasowy charakter i wiecznie są w modzie. Co więcej, naturalne drewno jest ciepłym materiałem, który z całą pewnością uczyni pomieszczenie jeszcze bardziej przytulnym. Podobnie sytuacja wygląda z meblami – te w całości drewniane doskonale podkreślą klimat tego rodzinnego wnętrza. Należy pamiętać także o oświetleniu – wszak ma ono ogromny wpływ na przytulną atmosferę panującą we wnętrznu. Dobrym pomysłem są tu emitujące subtelne i dobrze rozproszone światło lampy wiszące, które zawieszone nad stołem jadalnianym, wspaniale rozjaśnią przestrzeń posiłków i plotek z rodziną i przyjaciółmi.

Jadalania – jak i kuchnia – to serce domu, dlatego warto zadbać oto, aby była przestrzenią funkcjonalną i przytulną. Jeśli szukasz mieszkania z takim pomieszczeniem na wynajem w Krakowie lub okolicy – koniecznie zapoznaj się z ofertą mieszkań na wynajem od dewelopera FRONTON!