Fronton

Jak wybrać lokal pod działalność handlową lub usługową?

19 czerwiec 2018, 16:33

Lokal użytkowy to pojęcie o bardzo szerokim znaczeniu. Może to być zarówno pomieszczenie wykorzystywane w celach usługowych, jak i handlowych czy magazynowych. Może być w nim prowadzona działalność kulturalna, urzędnicza lub sportowa. Lokalami użytkowymi nazywa się także pomieszczenia przeznaczone do krótkiego zakwaterowania, czyli hotele, hostele, zajazdy itd. Wobec tego osoby, które interesują się wynajmem lokali użytkowych, mogą mieć bardzo różne cele, jako że realizowana w nich działalność może być bardzo różnorodna. Ważne jest jednak, aby dobrać lokal właściwie do jego przeznaczenia.

Różne lokale użytkowe na wynajem w Krakowie

Wybierając pomieszczenia na własny użytek, należy przeanalizować kilka następujących kwestii:

  1. Przeznaczenie lokalu. Ilość, rodzaj i charakter pomieszczeń muszą być dostosowane do działalności, która będzie w nich prowadzona. Inne wymagania będą stawiane przed lokalami, w których będą przeprowadzane zabiegi medyczne (np. gabinety stomatologiczne), a inne przed tymi, w których prowadzony ma być np. butik. Warto też zwrócić uwagę na kwestie sanitarne – obecność toalet, pomieszczeń gospodarczych oraz innych pomieszczeń niezbędnych do prowadzenia określonego rodzaju działalności.

  2. Położenie lokalu. Lokalizacja będzie miała kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku lokali handlowych i usługowych, choć także i pomieszczenia biurowe powinny być dogodnie usytuowane z myślą o pracujących w nich osobach.

  3. Powierzchnia lokalu. O niej zdecyduje zarówno rodzaj działalności, jak i ilość osób, które docelowo mają przebywać w pomieszczeniach (przepisy BHP regulują np. powierzchnię, która ma przypadać na jednego pracownika biurowego).

  4. Rodzaj/standard budynku. W przypadku działalności produkcyjnej czy magazynowej celuje się w zupełnie inny rodzaj budynku niż w przypadku działalności handlowej, usługowej czy kulturalnej.

  5. Cena. Budżet, który firma/instytucja może przeznaczyć na wynajem może nieco ograniczać możliwości. Warto też zastanowić się, czy właściciel pomieszczeń nie zawyża ceny – przekonać się o tym można porównując inne oferty w okolicy.

Jakie lokale użytkowe do wynajęcia oferujemy w Krakowie?

Osoby zainteresowane wynajmem powierzchni użytkowej zachęcamy do zapoznania się z ofertą FRONTON. Do dyspozycji najemców oddajemy pomieszczenia w różnorodnych lokalizacjach i o różnym przeznaczeniu, wśród których nasi klienci z pewnością znajdą coś dla siebie:

  • lokale przy ul. Magazynowej – dla działalności biurowej oraz magazynowej (dostępne różne rodzaje pomieszczeń),

  • lokale przy ul. Kamiennej – usytuowane w centrum miasta powierzchnie biurowe oraz pod działalność handlowo-usługową, wysoki standard i doskonała lokalizacja,

  • lokale przy ul. Leśnej w Zabierzowie – powierzchnie do wynajęcia w spokojnej okolicy, łatwy dostęp do lokalnej społeczności, atrakcyjne ceny.

Zachęcamy do kontaktu w sprawie wynajmu lokali użytkowych w Krakowie. Podczas rozmowy telefonicznej lub mailowo udzielimy szczegółowych informacji na temat naszej oferty. Zapraszamy!