Fronton

Jak znaleźć lokale handlowe do wynajęcia w Krakowie?

19 czerwiec 2018, 13:35

Znalezienie właściwego lokalu pod działalność handlową nie jest łatwą sprawą. Lokali do wynajęcia jest w Krakowie bardzo wiele, jednak nie każdy z nich będzie się nadawał do określonego rodzaju działalności, nie każdy z nich będzie też zlokalizowany w miejscu, które ułatwi firmie rozwój. Jak więc znaleźć w Krakowie lokal handlowy na wynajem – taki, który w pełni zaspokoi potrzeby firmy? Oto kilka wskazówek.

Jak wybrać lokal handlowy na wynajem?

Dużo łatwiej będzie to zrobić, stosując się do poniższych wskazówek.

  1. Dobierz lokal do rodzaju działalności. Zarówno drogeria, jak i sklep budowlany to podmioty handlowe, jednak wymagania względem lokali, które mają być ich siedzibą, są zupełnie różne. Różnice leżą w metrażu lokalu i ilości pomieszczeń (w przypadku sklepu budowlanego konieczna jest obszerna przestrzeń magazynowa), położeniu lokalu w budynku (sklep budowlany nie może znajdować się np. na piętrze) oraz w wyposażeniu samego budynku. Warto więc już na pierwszym etapie poszukiwań zastanowić się, jak duży lokal będzie potrzebny i jakie inne cechy powinny go charakteryzować – w ten sposób obszar poszukiwań znacznie się zawęża.

  2. Zadbaj o lokalizację. Dostęp klientów do sklepu powinien być wygodny i łatwy, jednak warto też zwrócić uwagę na otoczenie sklepu i sąsiadujące z nim obiekty. Np. sklepy budowlane powinny być zlokalizowane w przemysłowej części Krakowa, aby ludzie robiący zakupy związane z remontami i budowami mogli wykonać je przy okazji innych powiązanych zakupów.

  3. Zrób dobry research. Samo wpisanie w wyszukiwarkę Google frazy "lokale handlowe wynajem Kraków" nie wystarczy, aby znaleźć propozycje, które rzeczywiście mogą Cię zainteresować. Oczywiście warto przeglądać strony z ogłoszeniami – chociażby po to, by wyrobić sobie ogólną opinię o rynku nieruchomości w Krakowie, o panujących cenach itd. Jednak warto wejść głębiej, zapoznać się z propozycjami poszczególnych biur nieruchomości i firm deweloperskich, przejrzeć fora internetowe i jak najlepiej zorientować się w temacie.

  4. Zaufaj specjalistom. Dobierając lokal handlowy pod swoją działalność warto skorzystać z porad specjalistów w dziedzinie nieruchomości, dzięki którym łatwiej będzie podjąć satysfakcjonującą decyzję.

Kraków -lokale handlowe do wynajęcia

Wynajem lokali handlowych oferuje w Krakowie między innymi firma FRONTON. Mamy w swojej ofercie różnorodne propozycje, spośród których mogą wybierać przedstawiciele wielu branż. Jeśli zgłosisz się do nas z zapytaniem o ofertę, przedstawimy Ci pozycje dobrane pod kątem Twojej działalności. Nie będziesz więc tracił czasu na odrzucanie ofert, które zupełnie nie trafiają w Twoje potrzeby.

Od wyboru lokalu handlowego może w dużej mierze zależeć przyszłość firmy. Dobry lokal może ułatwić klientom kontakt z firmą i skorzystanie z jej oferty handlowej. Dlatego decyzję w tym zakresie należy podjąć z rozwagą. Możemy w tym pomóc. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym biurem i życzymy trafnych decyzji!