Fronton

Location, location, location - czyli pierwsza zasada rynku nieruchomości

19 czerwiec 2018, 16:33

Do wynajęcia nieruchomości mogą motywować różne kwestie, które zresztą będą decydowały o tym, jakiego rodzaju pomieszczenia na wynajem będzie się szukało. Gdy celem wynajmu jest prowadzenie działalności usługowej czy handlowej, kryteria wyboru będą zupełnie inne niż w przypadku, gdy szuka się miejsca do zamieszkania. Obie te sytuacje łączy jednak fakt, że najemcy będą stawiali na możliwie jak najniższą cenę, przy możliwie jak najlepszych warunkach technicznych i lokalizacyjnych.

Rozważmy jednak obie te sytuacje oddzielnie. Czym kierują się najemcy szukający lokalu pod działalność, a na co stawiają osoby poszukujące mieszkań dla siebie lub bliskich? Oto najważniejsze kwestie.

Kraków: wynajem nieruchomości pod działalność

Gdy poszukuje się miejsca, w którym będzie się prowadziło działalność, należy w pierwszej kolejności rozważyć jego lokalizację. Musi ona być jak najwygodniejsza z punktu widzenia klientów firmy. Zarówno dojazd, jak i estetyczna prezentacja okolicy mają duże znaczenie, jeśli chce się osiągnąć sukces na rynku. Ponadto lokal musi być rozmiarem i formą dostosowany do rodzaju działalności, ilości pracowników, zapotrzebowania na przestrzeń (ilości i rodzaju sprzętów firmowych, dokumentacji) czy charakteru realizowanych usług.

W Krakowie nieruchomości na wynajem, które mogą zainteresować osoby prowadzące lub planujące rozpocząć działalność usługową czy handlową, to między innymi oferowane przez FRONTON pomieszczenia przy ul. Kamiennej i Magazynowej. Są tam dostępne zarówno biura, jak i magazyny, niezwykle przydatne w przypadku handlowców potrzebujących przestrzeni do przechowywania towarów. Mamy do dyspozycji także lokale przy ul. Leśnej w Zabierzowie, które świetnie się sprawdzą w przypadku osób oferujących lokalne usługi (np. fryzjerskie, kosmetyczne).

Kraków: wynajem nieruchomości mieszkalnych

Jeśli zaś chodzi o pomieszczenia mieszkalne, ich wynajem rządzi się nieco innymi prawami. Tutaj głównym czynnikiem decydującym o wyborze lokalu będą oczekiwania przyszłych mieszkańców. Oczekiwania te dotyczą zarówno lokalizacji (możliwości dojazdu do pracy, skomunikowanie dzielnicy z innymi częściami miasta), jak i standardu budynku (obecność wind, parkingów, sposób wykończenia klatek schodowych, wyposażenie), rozmiaru i układu lokalu (powierzchnia, ilość i rodzaj pomieszczeń, obecność balkonu, dostęp do piwnicy) czy też sposobu jego wykończenia. Nie bez znaczenia pozostaje także cena wynajmu nieruchomości. Im niższa, tym oferta (przy zachowaniu pozostałych kryteriów) będzie oczywiście korzystniejsza.

FRONTON ma do zaoferowania nieruchomości mieszkalne przy ul. Kamiennej oraz przy ul. Fredry. Obie te lokalizacje są niezwykle atrakcyjne, a mieszkania mają wysoki standard i doskonale się prezentują.

Jeśli poszukujesz nieruchomości na wynajem w Krakowie, zapoznaj się z naszą ofertą. Jej szczegóły chętnie przedstawimy podczas kontaktu telefonicznego lub osobistego. Warto podjąć współpracę z FRONTON – zapraszamy!