Fronton

Mieszkania od developera – poznaj atrakcyjne propozycje w Krakowie

19 czerwiec 2018, 13:39

Zainteresowanie nowymi mieszkaniami w ostatnich latach rośnie w bardzo dużym tempie. Rynek mieszkaniowy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, na co dowodem jest zarówno wysoka liczba transakcji pomiędzy kupującymi a deweloperami, jak i rekordowa liczba wydanych pozwoleń na budowę. Zjawisko to dotyczy w głównej mierze największych polskich miast, między innymi Krakowa.

Dlaczego mieszkania od developera cieszą się tak dużą popularnością? W czym przewyższają mieszkania z drugiej ręki? Najważniejsze argumenty w oczach kupujących to:

  • Nowoczesność i wysoki standard. Na tle mieszkań od developera lokale sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkunastu lat wypadają bardzo blado. Niewielkie, ciasne pomieszczenia, dużo gorszy standard budynków, duża ilość mieszkań w jednym budynku i na jednej kondygnacji – takie cechy od dawna nie zachęcają już nikogo do wprowadzenia się. Nowe mieszkania są natomiast znacznie bardziej przestrzenne i łatwiejsze w aranżacji. Budynki są nowocześnie wyposażone (windy, parkingi podziemne i różnorodne dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców) i prezentują się bardzo estetycznie. Architektonicznie nawiązują do zabudowy jednorodzinnej (spadziste dachy, niewielka ilość mieszkań w budynku), co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność w oczach klientów.

  • Atrakcyjna lokalizacja. Każdy deweloper wybierając miejsce, w którym postawi nowe budynki mieszkalne, bierze pod uwagę potrzeby osób, które w nich w przyszłości zamieszkają – inaczej nie ma co liczyć na zainteresowanie tymi nieruchomościami. Dlatego też lokalizacje wybierane są w sposób przemyślany. Mieszkańcy muszą mieć możliwość łatwej komunikacji z pozostałymi częściami miasta. Infrastruktura drogowa i miejska musi być w tym miejscu zadowalająca lub przynajmniej widocznie i szybko się rozwijać – tak by już za kilka lat niczego tu nie brakowało. Obecnie kupujący stawiają też na estetykę otoczenia – cenią sobie mieszkania od developera, które zlokalizowane są w zielonej okolicy, w pobliżu parków, lasów lub rzek. Firmom deweloperskim z Krakowa takie inwestycje świetnie się udają, czego przykładem są chociażby osiedla stworzone przez firmę FRONTON.

  • Zachęcające ceny. Oczywiście są one wyższe niż w przypadku mieszkań z drugiej ręki, jednak niewątpliwie coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup mieszkania od developera dzięki stabilnym cenom na rynku pierwotnym.

Kraków – poznaj ofertę mieszkań od developera

Jako jeden z deweloperów oferujących mieszkania na terenie Krakowa serdecznie zapraszamy do zapóźniania się z naszą ofertą mieszkaniową. Do dyspozycji kupujących oddajemy mieszkania o wysokim standardzie, które łatwo się aranżuje i w których komfortowo się mieszka.

Wśród naszych projektów znaleźć można takie osiedla jak:

Każde z nich ma niepowtarzalny klimat i każde z pewnością spełni potrzeby osób poszukujących atrakcyjnych mieszkań od developera w Krakowie. Zapraszamy do kontaktu!