Fronton

Mieszkanie minimalistyczne czy maksymalistyczne? Co wybrać?

26 wrzesień 2022, 23:10

Mieszkania minimalistyczne można już z powodzeniem nazwać klasykiem. Polacy uwielbiają wykorzystywać ten trend w swoich mieszkaniach, korzystając z jego zalet z wielkim entuzjazmem. A jednak – mimo to – coraz częściej wspomina się o rewolucji w aranżacjach – stylach maksymalistycznych! Czym jest ta druga moda? Jaki rodzaj aranżacji wybrać dla swojego mieszkania w Krakowie?

Maksymalizm w krakowskich mieszkaniach

Maksymalizm wyróżnia się odważniejszą paletą barw i wzorów, a także egzotycznymi i niecodziennymi dodatkami. Królują w nim miękkie welurowe i pluszowe tkaniny, złote akcenty oraz inne niespodziewane urozmaicenia. Niełatwo go opisać – postaramy się jednak scharakteryzować wspomniane elementy, aby nieco rozjaśnić to pojęcie.

Kolory i wzory - w maksymalizmie królują intensywne barwy jak fiolet, granat, fuksja, a nawet czerń, a wszelkie wykończenia można nazwać z powodzeniem odważnymi i z pazurem. Widać to także w tapetach – często wykorzystywane są te z tropikalnymi kwiatami czy pozłacanymi dekoracjami – iście z królewskich komnat.

Nietuzinkowe tkaniny - i w tej kwestii panuje istne szaleństwo. Projektanci zachęcają do wykorzystywania pluszu, weluru i aksamitu w aranżacjach – najlepiej w intensywnych barwach! Takie tkaniny są nie tylko miękkie i przyjemne w dotyku, ale i prezentują się bardzo szykownie!

Egzotyczne dodatki i pozłacane akcenty - tutaj można pozwolić sobie dosłownie na wszystko. Kwiatowe kompozycje w żywych kolorach, szalone figurki, ozdobne lampy, bajeczne obrazy w pozłacanych ramach – krótko mówiąc: ekstrawagancja jest tu mile widziana.

Maksymalizm to bardzo nowoczesny styl, który zachęca do aranżacyjnej zabawy, bez ograniczeń. Jeśli szukasz mieszkania, które urządzisz w Krakowie – zapoznaj się z ofertą FRONTON!