Fronton

Mieszkanie w Krakowie – dobra inwestycja oszczędności

20 wrzesień 2022, 15:25

Coraz chętniej w Polsce inwestuje się swoje oszczędności w zakup mieszkania w dużej miejscowości, między innymi w Krakowie. To rozwiązanie dobre dla osób szukajacych bezpiecznych i długoterminowych rozwiązań. Wszak oferuje to wiele rozwiązań – mieszkanie zawsze można wykorzystać jako dodatkowy dochód, sprzedać lub podarować dorosłym dzieciom. Krótko mówiąc – możliwości jest wiele! Co warto wiedzieć o takiej inwestycji w Krakowie?

Mieszkania w Krakowie – bezpieczny wynajem

Wynajem zdaje się bezpiecznym rozwiązaniem, a dochody z lokatorskiego wynajmu zazwyczaj wynoszą kilka procent w skali rocznej. Niestety, nie zawsze jest to opcja doskonała, a dowodem na to są choćby ostatnie warunki rynkowe, gdzie zatrzymany jest ruch turystyczny, praca zdalna, a nawet brak studentów. Na szczęście, to wszystko się zmienia i stopniowo wraca do normy. Czasami po prostu przychodzą niekorzyste czasy i trzeba je przeczekać. Warto tu także wspomnieć, że inwestycja w mieszkanie zawsze jest mniej podatna na kryzys i inflacje, niż inne tego typu możliwości.

W przypadku obawy przed tradycyjnym wynajem, czyli spotkania z nierzetelnymi lokatorami, warto przemyśleć umowę wynajmu okazjonalnego. Pozwala ono na należytą ochronę praw i właściciela, i lokatora. To umowa zawsze zawierana na czas określony, nie dłuższy niż dziesięć lat. Chroni ona obie strony przed jej wcześniejszym wypowiedzeń wypowiedzeniem z przyczyn innych niż przewidzianych ustawą. Nie trzeba także się martwić o eksmisję, gdyż odzyskanie mieszkania jest znacznie prostsze – tu w umowach najmujący lokator zobowiązuje się do dobrowolnego opuszczenia lokalu, gdyż przy umowie wskazuje miejsce swojego przyszłego zamieszkania, a tym samym umożliwił działania egzekucyjne z pominięciem drogi sądowej. Z tego sposobu wynajmu korzysta także coraz więcej osób, gdyż jest to opcja znacznie bezpieczniejsza.

Zakup mieszkania w Krakowie to bardzo atrakcyjna inwestycja oszczędności, a w przypadku wynajmu takiego lokalu warto przemyśleć opcję okazjonalną tego rozwiązania. Gwarantuje ono bezpieczny wynajem mieszkania oraz – w przypadku kłopotów – szybkiego uwolnienia się z problematycznego lokatora. A jeśli szukasz idealnego mieszkania na wynajem – koniecznie skontaktuj się z FRONTON!