Fronton

Najbardziej pożądane mieszkania

15 listopad 2022, 12:34

W ostatnich latach rynek nieruchomości przeszedł ogromną przemianę – nie tylko przez zmieniające się trendy, ale i zmiany modelu pracy czy naukę zdalną. Obecnie zwraca się uwagę między innymi na sposób wykończenia lokali, energooszczędne i nowoczesne rozwiązania czy możliwości aranżacje. Krótko mówiąc – powodów jest wiele. W poniższym artykule postaramy odpowiedzieć na pytanie, jakie mieszkania są najbardziej pożądane w Krakowie!

Najbardziej pożądane mieszkania w Krakowie

Jest wiele kwestii, na które zwraca uwagę coraz więcej osób decydujących się na zakup mieszkania. Jedną z nich jest choćby opcja strzeżonego osiedla, które daje niejaki luksus większego bezpieczeństwa mieszkańców – zwracają uwagę na to choćby rodziny z dziećmi czy osoby mieszkające samotnie. Nie bez znaczenia jest tutaj obecność także placów zabaw czy siłowni na świeżym powietrzu, z której chętnie korzysta coraz więcej osób. A skoro jesteśmy już przy lokalizacji – istotny jest także dostęp do podstawowych sklepów i usług oraz komunikacji miejskiej, bez której nie można obejść się w tak dużym mieście jak Kraków.

Najważniejsze dla mieszkańców jest jednak wnętrze mieszkania. Tutaj pierwszą rzeczą, na którą zwracana jest uwaga jest metraż. Nie można tu jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi, jaka wielkość lokalu najlepiej się sprzedaje. Nie można zapomnieć też o tym, że mieszkanie nie musi być wielkie, aby było funkcjonalne, a właśnie na to obecnie zwraca się ogromną uwagę. Na ten element składa się chociażby nowoczesna, otwarta kuchnia oraz jej powierzchnia, pozwalająca na umieszczenie nowoczesnych sprzętów. Istotne jest także wykończenie mieszkania – między innymi wygładzone ściany, oryginalne wodoodporne materiały w łazienkach czy też rodzaj podłogi w lokalu. Ogromną popularnością cieszą się także oferty mieszkań, które gwarantują dostęp do miejsca parkingowego, komórki lokatorskiej, wózkowni czy dużej piwnicy.

Szukasz atrakcyjnego mieszkania w Krakowie, które spełnia kryteria najbardziej pożądanych mieszkań? Koniecznie zapoznaj się z ofertą FRONTON!