Fronton

Nieruchomości Kraków – wynajem

19 czerwiec 2018, 16:48

Na wynajem nieruchomości można się decydować z wielu różnych powodów – i powody te będą też decydowały o tym, jakiego rodzaju nieruchomości będzie się poszukiwało. Osoby, które potrzebują lokalu na potrzeby prowadzenia działalności – np. handlowej, usługowej, biurowej – będą szukały zupełnie innych pomieszczeń niż ci, którzy poszukują przestrzeni, w której mogliby zamieszkać. Warto więc podzielić nieruchomości do wynajęcia na przynajmniej dwie grupy:

  • mieszkania do wynajęcia,

  • lokale użytkowe do wynajęcia.

Jeśli chodzi o ten pierwszy rodzaj pomieszczeń, muszą one być ulokowane w dzielnicy mieszkalnej miasta. Im nowsze budownictwo, tym lokal mieszkalny jest bardziej atrakcyjny dla potencjalnego najemcy. Obecnie poszukiwane są raczej mieszkania oddane do użytku w ciągu ostatnich kilku lat, nowocześnie wykończone, w budynkach o wysokim standardzie. Idealnie jest, gdy dzielnica ma także atrakcyjne położenie względem innych części miasta oraz gdy jest już rozwinięta pod względem zarówno infrastruktury, jak i usług. Dzięki temu mieszkańcy mogą znaleźć w okolicy wszystko, czego potrzebują na co dzień – sklepy, restauracje, apteki, gabinety lekarskie, salony fryzjerskie i kosmetyczne itd., a przy tym mają łatwą komunikację z centrum miasta czy też miejscem, w którym pracują. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku tak dużych miast jak Kraków.

Jeśli chodzi o wynajem nieruchomości do celów użytkowych, kryteria wyboru są nieco inne. Oczywiście także zwraca się tutaj uwagę na lokalizację, jednak pod innym kątem – musi być ona wygodna dla potencjalnych klientów (petentów, kontrahentów, odwiedzających – w zależności od rodzaju prowadzonej działalności). Duże znaczenie ma też otoczenie nieruchomości. Najemcy mają też zróżnicowane oczekiwania względem rozmiaru wynajmowanego lokalu – są one uzależnione oczywiście od tego, jaka dokładnie działalność będzie w nim prowadzona. Odrębną grupą nieruchomości pod wynajem są różnego rodzaju przestrzenie magazynowe. W ich przypadku lokalizacja ma znaczenie nie z punktu widzenia klienta, ale z punktu widzenia samego przedsiębiorcy, który musi mieć łatwy dostęp do przechowywanych w magazynie towarów, a także umożliwić sobie dostawy czy odbiór produktów w możliwie najbardziej dogodnych warunkach.

Wynajem nieruchomości w Krakowie

Istnieje bardzo wiele różnorodnych nieruchomości pod wynajem w Krakowie – FRONTON oferuje szeroką gamę lokali, spośród których można wybrać te, które najlepiej spełniają oczekiwania najemcy.

  • Lokale mieszkalne zlokalizowane m.in. przy ul. Kamiennej oraz ul. Fredry z pewnością zaspokoją potrzeby osób, które poszukują atrakcyjnego miejsca zamieszkania.

  • Lokale użytkowe przy ul. Kamiennej i Magazynowej w Krakowie czy Leśnej w Zabierzowie są idealnym wyborem dla firm oraz osób prowadzących własną działalność.

Więcej szczegółowych informacji na temat dostępnych w Krakowie nieruchomości do wynajęcia chętnie przedstawimy podczas osobistego kontaktu – serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!