Fronton

Nieruchomości na wynajem – daj sobie szansę na sukces

19 czerwiec 2018, 16:09

Masz firmę? Czy wiesz, że od tego, gdzie umieścisz jej siedzibę, może zależeć to, czy osiągniesz sukces? Siedziba firmy to jej wizytówka. Zwłaszcza w przypadku, gdy często jest odwiedzana przez klientów. Zarówno wnętrze, jak i zewnętrzna prezencja budynku oraz jego otoczenia mogą wpływać na to, jak klienci będą postrzegali usługodawcę. Co więcej, liczy się lokalizacja, a konkretniej możliwości dojazdu do firmy, zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem. Wynajmując nieruchomość przeznaczoną na siedzibę firmy, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie te kwestie.

Wynajem nieruchomości – przeanalizuj zanim wynajmiesz

Firmy wynajmujące nieruchomości na potrzeby swojej działalności będą miały względem nich różne oczekiwania w zależności od rodzaju prowadzonych działań, ilości zatrudnianych pracowników oraz formy kontaktu z klientem. Najlepiej te zależności przedstawić na przykładzie. Może nim być np. niewielka firma transportowa działająca na terenie Krakowa. Jakiego rodzaju nieruchomości na wynajem powinna szukać?

  • Lokalizacja. W tym przypadku nie będzie miała nadrzędnego znaczenia, ponieważ klienci rzadko kiedy będą odwiedzali siedzibę firmy. Większość spraw biznesowych załatwianych jest telefonicznie lub mailowo, a spotkania biznesowe mogą się odbywać poza siedzibą firmy. Ważne jest jednak, aby pracownicy mieli łatwy dojazd do miejsca pracy, preferowane będą więc dzielnice dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta.

  • Wielkość i ilość pomieszczeń. Zakładając, że firma zatrudnia 5-6 pracowników, wystarczy spokojnie nieduży lokal, w którym wydzielone są dwa pomieszczenia. Muszą się tam zmieścić stanowiska pracy dla wszystkich pracowników, a także meble, w których przechowywana będzie firmowa dokumentacja.

  • Standard budynku. Oczywiście budynek musi być wyposażony w podstawowe instalacje, a także zapewniać właściwe warunki sanitarne i BHP. Nie ma jednak dużego znaczenia, ile będzie miał kondygnacji czy jak będzie wykończony. Wszelkie udogodnienia są jedynie wartością dodaną z punktu widzenia pracowników. Niewątpliwie przy budynku powinien znajdować się parking. Brak jest jednak innych większych wymagań w tym aspekcie.

Oczywiście właściciel firmy może postawić sobie wyższa poprzeczkę i brać pod uwagę np. wyłącznie lokale w biurowcach. To jednak zależy już wyłącznie od indywidualnych preferencji.

Kraków – wynajem nieruchomości dla firm

Wszystkich przedstawicieli firm, których zadaniem jest znalezienie nieruchomości na wynajem w Krakowie, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wśród nieruchomości należących do FRONTON obecnie znaleźć można:

  • lokal o powierzchni 148 m2, Kraków, ul. Kamienna 21

  • lokal o powierzchni 153 m2, Zabierzów, ul. Leśna 2A

  • lokal o powierzchni 291 m2, Kraków, ul. Armii Krajowej 97

  • lokale o powierzchni 52,31 m2 oraz 69,16 m2, Kraków, ul. Kamienna 19B

Zachęcamy do kontaktu z nami – chętnie odpowiemy na pytania dotyczące powyższych lokali i przedstawimy warunki współpracy z naszą firmą w zakresie wynajmu.