Fronton

Piękna i tania podłoga w Twoim mieszkaniu

10 październik 2019, 15:01

Lubisz oryginalne rozwiązania w aranżacji swojego mieszkania? Za to nie lubisz iść ściśle wyznaczoną ścieżką i trendami, a jednocześnie obawiasz się związanych z tym wysokimi kosztami i ryzykiem szybkiego znudzenia się materiałem? Mamy na to sposób! Okazuje się, że połączenie przystępnej ceny z atrakcyjnym wyglądem płytek i funkcjonalnością paneli jest możliwe.

 

Panele imitujące płytki

Panele podłogowe już dawno przestały oznaczać jedno. Obecnie ich wybór jest na tyle szeroki, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a teraz ten wybór poszerza się jeszcze bardziej o panele imitujące kształtem i wzorem płytki. Zyskują one coraz więcej zwolenników. Nic w tym jednak dziwnego, posiadają bowiem liczne zalety, którym ciężko się oprzeć, a między innymi: niski koszt, modne wzory i szeroki wybór kolorystyczny, możliwość samodzielnego ułożenia, łatwy montaż, ale również szybki demontaż w razie zmiany koncepcji.

  

Aranżacja inspirowana podróżą

Już od jakiegoś czasu możemy zauważyć wyraźny trend na różnorodne płytki w ciekawej kolorystyce pojawiające się najczęściej w łazience lub kuchni. To wyraźna zmiana w porównaniu do mody sprzed paru lat, kiedy to znaczna większość z nas stawiała na jednolite elementy mieszkania, niezależnie czy chodziło o kolor ścian, płytki, ozdoby, czy może meble. Tym razem otwieramy się na kolor i bogactwo wzorów. Jeśli kiedykolwiek mieliście szansę odwiedzić Maroko, z pewnością dobrze poznaliście ten styl z samego jego źródła. Bowiem to właśnie tam barwnie zdobione płytki otaczają tubylców i turystów praktycznie na każdym kroku. Tak wydawać by się mogło drobny element potrafi znacznie poprawić samopoczucie i inspirować na wielu polach. Zatem nic w tym dziwnego, że w końcu ten styl przeniknął również do naszych wnętrz. 

  

Panele winylowe

Tak właśnie nazywa się wspomniane wcześniej połączenie efektownych płytek z funkcjonalnymi panelami. To zdecydowanie niebanalne rozwiązanie zyskuje coraz więcej fanów. Wiemy, co przychodzi Wam teraz na myśl: Takie specyficzne wzory pewnie szybko się znudzą i będzie trzeba je szybko wymieniać. Otóż nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, czy w polskich to rozwiązanie pozostanie na dłużej, niemniej jednak na szczęście ewentualny demontaż nie wiąże się z koniecznością kucia podłóg, jak by to wyglądało w przypadku klasycznych płytek. Ponadto, elegancki efekt paneli winylowych wyjątkowo pasuje do wystrojów minimalistycznych, gdzie mają one okazję pokazać swoją pełną krasę i czar.