Fronton

Powierzchnie biurowe do wynajęcia – czym się kierować przy ich wyborze?

19 czerwiec 2018, 13:31

Wybór powierzchni biurowej dla firmy to niemałe wyzwanie, które na osobę decyzyjną nakłada dużą odpowiedzialność, a w konsekwencji także presję. To, czy wynajęte biuro będzie dobrze dobrane do potrzeb firmy i jej pracowników, może w dużym stopniu wpłynąć na jej funkcjonowanie. Dlatego taką decyzję podejmuje się z rozwagą, a przed dokonaniem ostatecznego wyboru koniecznie trzeba sprawdzić jak najwięcej z dostępnych opcji i porównać je ze sobą. Nie tylko po to, aby zdobyć rozeznanie na rynku nieruchomości, ale także po to, by nie przegapić dobrej okazji na wynajem.

Jak znaleźć atrakcyjną przestrzeń biurową w Krakowie?

Jakie kwestie związane z pracą firmy trzeba wziąć pod uwagę, szukając powierzchni biurowych do wynajęcia? Najważniejsze z nich to:

  • Charakter wykonywanej pracy. Prace biurowe różnią się od siebie. W niektórych firmach wiążą się one z bezpośrednim kontaktem z klientem, który odwiedza biuro – musi więc istnieć w nim przestrzeń dostosowana do spotkań biznesowych i obsługi klienta. W innych firmach w biurze znajdują się jedynie jego pracownicy. W części firm wykorzystuje się wiele sprzętów biurowych – drukarki, kopiarki itp., trzeba więc przewidzieć dla nich miejsce. W innych przypadkach przestrzeń ta nie jest konieczna. Są też firmy i instytucje, w przypadku których trzeba zadbać o przestrzeń magazynową (np. przeznaczoną na dokumentację, archiwa itp.).
  • Ilość pracowników oraz podział na zespoły. Pod tym kątem trzeba dostosować ilość i rozmiar pomieszczeń oraz sposób ich zagospodarowania. Warto też wziąć pod uwagę prognozowany rozwój firmy i zadbać o miejsce dla przyszłych pracowników.
  • Finanse firmy – czyli budżet przeznaczony na wynajem przestrzeni biurowej. Niski budżet ogranicza możliwości wyboru. Duże kwoty przeznaczone na ten cel pozwolą wybierać spośród bardziej atrakcyjnych ofert.

Po analizie powyższych kwestii warto zapoznać się z propozycjami lokali biurowych do wynajęcia w Krakowie, które będą spełniały potrzeby firmy i które będą też atrakcyjne pod względem:

  • lokalizacji,
  • ceny,
  • warunków najmu.

Umowa najmu to długotrwałe zobowiązanie, a przeprowadzka firmy do nowego biura to duże, czasochłonne i z pewnością stresujące przedsięwzięcie. Warto więc zrobić wszystko, by podjąć trafną decyzję i nie musieć zmieniać lokalu biurowego przez przynajmniej kilka następnych lat.

Kraków – powierzchnie biurowe do wynajęcia od dewelopera

Wszystkich przedsiębiorców, którzy chcieliby zapoznać się z atrakcyjnymi propozycjami powierzchni biurowej do wynajęcia na terenie Krakowa, zachęcamy do kontaktu z firmą FRONTON. Jako firma deweloperska możemy zaoferować kilka różnych propozycji – lokale o różnej lokalizacji, metrażu i charakterze użytkowym. Zgłoś się do nas i przedstaw swoje oczekiwania, a my dobierzemy propozycje, które spełnią je najlepiej i pozwolimy wybrać spośród nich tę, która najbardziej będzie Ci odpowiadała. Zadbamy też o atrakcyjne warunki najmu i przyjazną atmosferę współpracy. Sprawdź, co mamy do zaoferowania w Krakowie – zapraszamy!