Fronton

Zanim firma zacznie zarabiać - czyli koszty otwierania działalności

19 czerwiec 2018, 16:37

Otwieranie własnej działalności gospodarczej wiąże się z poniesieniem dużych kosztów. Można je przeanalizować chociażby na przykładzie salonu fryzjerskiego. Osoba otwierająca taki biznes musi zainwestować między innymi w:

  • wyposażenie salonu – czyli meble, sprzęty, krzesła, lustra itd.,

  • akcesoria fryzjerskie – nożyczki, maszynki, szczotki, akcesoria do ozdoby włosów i całą masę innych przedmiotów, o których ktoś, kto nie zajmuje się fryzjerstwem na co dzień, nie ma nawet najmniejszego pojęcia,

  • kosmetyki do włosów – szampony, odżywki, lakiery i wiele innych.

Inną grupą wydatków jest inwestycja w sam salon – w lokal użytkowy, w którym będzie się prowadziło działalność. Najpierw trzeba zapoznać się z ofertą lokali użytkowych na sprzedaż w Krakowie – porównać lokalizacje, ceny, warunki. Po dokonaniu wyboru lokal trzeba odpowiednio dostosować, niekiedy dokonując pewnych przeróbek lub nawet remontu. Następnie należy go zaaranżować tak, aby robił dobre wrażenie na odwiedzających go klientach. Inwestycja w atrakcyjne wykończenie i dekoracje może być wysoka, ale z pewnością będzie opłacalna.

Jeszcze zanim salon zacznie zarabiać, trzeba zatrudnić w nim pracowników i zadbać o ich pensje, co stanowi trzecią, równie ważną grupę wydatków. Czwarty element związany z finansami to marketing, w który również trzeba zainwestować – ulotki, wizytówki, strona internetowa, media społecznościowe... Czy ta lista wydatków kiedyś się kończy? Na szczęście tak, ale najpierw trzeba się z nią zmierzyć i nie zniechęcać się. Wszystko to są inwestycje, które w przyszłości przyniosą prawdziwy zysk.

Wybierz właściwy lokal użytkowy w Krakowie

Pierwszym krokiem jest jednak wybór pomieszczenia, które wykorzystywane będzie pod działalność. Poza tym trzeba zdecydować, czy kupi się lokal, czy jedynie go wynajmie. Kupno oczywiście wydaje się dużo bardziej trafną opcją, ponieważ daje znacznie więcej możliwości i jest o wiele bardziej opłacalną inwestycją niż comiesięczne regulowanie czynszu na rzecz właściciela. W Krakowie sprzedaż lokali to dziedzina, którą zajmuje się wiele firm oraz prywatnych osób. Wybór jest szeroki, ale nie znaczy to, że łatwy. Trudno jest bowiem trafić na propozycję, która będzie kupującemu pasowała w stu procentach. Coś może być nie tak z lokalizacją, cena może być zbyt wysoka lub standard budynku niewystarczający. W naszej ofercie znajdują się jednak na tyle różnorodne lokale, że z pewnością uda się wybrać ten idealny. Zajmujemy się sprzedażą następujących nieruchomości:

  • pomieszczenia biurowe i handlowe przy ul. Kamiennej 21, w biurowcu klasy A w centrum Krakowa,

  • pomieszczenia biurowe przy ul. Magazynowej 5a, w biurowcu klasy B,

  • lokale użytkowe i handlowe w dogodnej lokalizacji - ul. Kamienna 19b,

  • lokale użytkowe i handlowe w Zabierzowie, ul. Leśna 2a,

  • mieszkania i lokale sprzedaż przy ul. Fredry 4e, f.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych lokalami w Krakowie do kontaktu z nami. Chętnie przedstawimy więcej szczegółów naszej oferty.