Fronton

3 wskazówki, jak znaleźć mieszkanie idealne

19 czerwiec 2018, 13:21

Decyzja o zakupie mieszkania to jedna z najtrudniejszych, które podejmujemy w życiu. Jest tak z kilku powodów. Przede wszystkim jest to ogromny wydatek – prawdopodobnie największa lub jedna z największych inwestycji, jakich kiedykolwiek dokonamy. Stres związany z tak dużą odpowiedzialnością finansową jest ogromny. Po drugie, od decyzji, którą teraz podejmiemy, będzie zależało przynajmniej kilka lub kilkanaście kolejnych lat naszego życia. To w tym miejscu będziemy mieszkać i żyć, to tu będziemy wychowywać dzieci, tu robić zakupy i wyprowadzać psa na spacer. Po trzecie, decyzja o zakupie mieszkania wiąże się z pewnym ryzykiem. A co, jeśli poprzedni właściciel nas oszuka i ukryje wady nieruchomości? Albo jeśli okaże się, że sąsiedzi są nie do zniesienia, okolica szemrana, a instalacje bądź wyposażenie lokalu nadaje się jedynie do wymiany?

Aby zakup nieruchomości przebiegł gładko i okazał się trafną decyzją, trzeba do niego podejść w rozsądny sposób – dobrze się przygotować, przeanalizować wady i zalety każdej z dostępnych propozycji i uruchomić wyobraźnię, która może podpowiedzieć, jak mieszkałoby się nam w danym miejscu. Dlatego też przygotowaliśmy kilka wskazówek dla wszystkich tych, którzy chcą znaleźć w Krakowie mieszkanie na sprzedaż, które spełni wszystkie ich potrzeby i okaże się trafnym wyborem nawet za kilka lat.

Szukasz mieszkania na sprzedaż? Te wskazówki pomogą Ci podjąć dobrą decyzję

Aby podjąć trafną decyzję dotyczącą zakupu nieruchomości mieszkalnej, powinieneś przede wszystkim:

  • Sprecyzować swoje możliwości finansowe. To podstawowe kryterium, dzięki któremu będziesz mógł odrzucić część propozycji już na wstępie i zawęzić obszar poszukiwań. Postawienie "widełek" finansowych na początku to doskonały krok do tego, by znaleźć lokum szybko i sprawnie.

  • Wybrać dogodną lokalizację. W tym przypadku warto jednak uruchomić wyobraźnię i zastanowić się, jak dana okolica będzie wyglądała za rok, dwa czy za pięć lat. Nowe osiedla, które powstają obecnie, mogą póki co wydawać się mało zachęcające, ponieważ w okolicy może brakować sklepów, rozrywek, infrastruktury komunikacyjnej. Warto jednak pamiętać, że takie miejsca rozwijają się błyskawicznie, a gdy tylko mieszkania, które dziś wystawione są na sprzedaż, zapełnią się lokatorami, okolica zacznie tętnić życiem, a nowe obiekty i drogi będą pojawiały się właściwie z dnia na dzień.

  • Zdecydować się na mieszkanie o wystarczającym metrażu i wygodnym układzie. Jeśli zakładasz, że będziesz zajmować ten lokal przez przynajmniej kilka kolejnych lat, weź pod uwagę swoje plany na przyszłość (np. założenie lub powiększenie rodziny) i już dziś wybierz lokal, który będziesz mógł dostosować wtedy do swoich potrzeb.

Powyższe wskazówki pomogą Ci postawić pierwsze kroki w poszukiwaniu własnego M. Pamiętaj, że im lepiej przygotujesz się do tej decyzji, tym większa szansa, że nigdy nie będziesz jej żałował, a wybrane mieszkanie okaże się tym idealnym.