Fronton

5 wiosennych zmian w mieszkaniu

19 czerwiec 2018, 13:02

Jak odmienić wygląd swojego mieszkania na wiosnę? Można to zrobić na wiele sposobów, a kilka z nich prezentujemy poniżej.

Powiew wiosny w mieszkaniu

Wraz z przyjściem wiosny warto odświeżyć nieco wygląd swojego mieszkania. Dzięki temu przebywanie w nim będzie znacznie przyjemniejsze, a nas zacznie rozpierać pozytywna energia i chęć do aktywności. W jaki sposób można nadać mieszkaniu wiosenny wygląd?

  1. Wiosenne porządki. Od tego należy zacząć zmiany w mieszkaniu, aby przegnać zimę i pozwolić wkroczyć w jej miejsce zupełnie nowej, optymistycznej i świeżej porze roku. Spod łóżek i komód warto wymieść brud, okna umyć, zrobić porządek w szafach, pobyć się niepotrzebnych rzeczy. Nadajmy mieszkaniu trochę świeżości i zróbmy miejsce na nowości.

  2. Zimo precz! Warto pozbyć się wszystkich elementów wystroju oraz gadżetów, które kojarzą się z zimą. Grube koce już się nie przydadzą, a stroiki z szyszek czy świeczki o zapachu cynamonu możemy schować głęboko w szafie i zapomnieć o nich przynajmniej na kilka kolejnych miesięcy.

  3. Więcej zieleni. Dekoracje w kolorze zielonym, motywy liści i pnączy – to trend panujący w aranżacji mieszkań w 2018 roku, który warto wprowadzić do swojego wnętrza właśnie wiosną. Zieleń można połączyć z innym budzącym pozytywne uczucia kolorem, np. fioletowym. Ultra Violet to kolor roku 2018 według Pantone. Jego połączenie z zielenią prezentuje się perfekcyjnie – trudno o bardziej wiosenną kombinację.

  4. Rośliny doniczkowe. Żywe rośliny odmieniają oblicze mieszkania. Jeśli w Twoim domu brak roślin doniczkowych, warto to zmienić. Nie muszą to być wymagające w utrzymaniu kwiaty – wiadomo, że nie każdy ma do nich rękę ani czas na codzienną pielęgnację. Jednak istnieją gatunki, którym nie trzeba poświęcać dużo uwagi, a mimo to wyglądają doskonale: dracena, sansewieria, zielistka, a także sukulenty, które nie wymagają nawet zbyt częstego podlewania. Doskonałą dekoracją mogą być same doniczki, które można dobierać zgodnie z aranżacją poszczególnych pomieszczeń.

  5. Wiosenne bukiety. Tulipany, żonkile, konwalie, bzy – wszystkie te kwiaty kojarzą się z wiosną. Warto od czasu do czasu wstawić ich bukiet do wazonu, żeby poczuć powiew tej pięknej pory roku. Zapach roznoszący się po całym mieszkaniu z pewnością poprawi nam humor i wprowadzi w doskonały nastrój.

To oczywiście tylko kilka propozycji dotyczących tego, jak wprowadzić do mieszkania powiew wiosny. Tak naprawdę najlepsza inspiracją zawsze będzie pogoda. Gdy pojawią się pierwsze ciepłe dni, słońce zacznie zaglądać nam do okien, zza których będziemy słyszeć trele ptaków – pomysły na zmiany w mieszkaniu pojawią się same. I tego życzymy wszystkim miłośnikom tej pory roku!