Fronton

Deweloper Kraków – atrakcyjne oferty nieruchomości

19 czerwiec 2018, 13:30

Czy lepiej kupić mieszkanie od dewelopera czy z drugiej ręki? Czy w Krakowie współpraca z deweloperem się opłaca? Na te pytania odpowiadamy poniżej – zapraszamy do lektury!

Chcąc zakupić nieruchomość na własność, ma się do wyboru zwykle dwie opcje:

  • zakup nieruchomości z drugiej ręki – czyli od osoby lub instytucji, która dotychczas była jej właścicielem i wykorzystywała ją na swój użytek;

  • zakup nieruchomości od dewelopera – czyli lokalu nowego i dopiero co oddanego do użytku.

Każda z tych opcji ma oczywiście swoje plusy i minusy. Jeśli chodzi o zakup nieruchomości z drugiej ręki, plusem będzie z pewnością jej niższa cena. Minusem zaś stan lokalu, który prawdopodobnie trzeba będzie odświeżyć lub wyremontować. Jeśli zaś chodzi o dewelopera i jego ofertę – odstraszać może wyższa cena nieruchomości, jednak zaletą będzie z pewnością jej standard i dostosowanie do aktualnych potrzeb mieszkańców lub użytkowników.

Kraków – co może tu zaoferować deweloper?

Deweloper pełni funkcję zarówno inwestora, jak i pośrednika sprzedaży nieruchomości. Zajmuje się nadzorem nieruchomości jeszcze zanim ona powstanie - przygotowaniem projektu, realizacją inwestycji i w końcu sprzedażą wybudowanej i wykończonej nieruchomości. W przypadku tak zwanych mieszkań "pod klucz", deweloper zajmuje się także aranżacją wnętrz - tak aby nowi mieszkańcy mogli od razu wprowadzić się do lokalu, bez konieczności wprowadzania w nim żadnych zmian.

Przygotowując projekt budynku, deweloper musi brać pod uwagę nie tylko oczekiwania potencjalnych kupujących, ale także okoliczną architekturę oraz krajobraz. Przed rozpoczęciem budowy projekt powinien otrzymać zatwierdzenie urbanisty. Oprócz tego trzeba zagwarantować przyszłym mieszkańcom dobrą lokalizację, atrakcyjną architekturę i wysoką jakość materiałów - w ten sposób zyskuje się większą szansę, że lokale szybko znajdą nabywców, a inwestycja się zwróci.

Jeśli chodzi o Kraków, rynek nieruchomości deweloperskich jest tu dość bogaty. Można tu zaopatrzyć się zarówno w nieruchomości mieszkalne, jak i użytkowe - np. lokale handlowo-usługowe czy magazyny. Wybór jest szeroki, choć wiadomo, że nieruchomości najatrakcyjniejsze pod względem lokalizacji i ceny bardzo szybko znajdują nabywców i ciężko jest trafić na naprawdę dobrą okazję.

Innym problemem jest też fakt, że znaleźć lokal, który idealnie spełni oczekiwania przyszłego nabywcy, wcale nie jest łatwo. Setki ogłoszeń, dziesiątki ofert, wiele firm deweloperskich działających na niedużym terenie – wszystko to sprawia, że trudno jest w tej masie informacji znaleźć te, które będą rzeczywiście interesujące. Dlatego też poszukiwanie nowego mieszkania czy innego lokalu może trwać całymi miesiącami, zanim trafi się na coś godnego uwagi i odpowiadającego kupującemu pod względem metrażu, lokalizacji, standardu i ceny.

Dużym ułatwieniem jest zwrócenie się do pośrednika nieruchomości. Jednak trzeba wtedy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Opcją wartą polecenia jest także bezpośrednie skontaktowanie się z deweloperem, który oferuje nieruchomości w Krakowie. Przedstawiając mu swoje oczekiwania, można otrzymać kilka propozycji i spośród nich wybrać tę, która spełnia je najlepiej.

Mieszkania od dewelopera w Krakowie – poznaj nasze propozycje

Firma FRONTON, deweloper oferujący między innymi nowe mieszkania na sprzedaż w Krakowie, zaprasza do kontaktu wszystkich tych, którzy chcą przyspieszyć swoje poszukiwania idealnego lokum. W naszej ofercie znajdują się obecnie między innymi mieszkania na osiedlu Apartamenty Waleczna – atrakcyjne lokale mieszkalne o metrażu powyżej 70 m2, które zadowolą nawet te najbardziej wymagające osoby. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ich temat więcej, skontaktuj się z naszym biurem sprzedaży. Przedstawimy Ci ofertę mieszkań, którą przygotujemy na podstawie wytycznych, które nam przedstawisz. Z nami znalezienie idealnego mieszkania będzie znacznie prostsze i szybsze. Zapraszamy do kontaktu!