Fronton

Nowe mieszkania w Krakowie – czego szukają Polacy?

19 czerwiec 2018, 16:13

Osoby poszukujące nowych mieszkań mają obecnie bardzo wysokie wymagania względem ich standardu, metrażu, układu czy lokalizacji. Czego najczęściej szukają ludzie chcący kupić lokal w Krakowie i jak deweloperzy odpowiadają na te oczekiwania?

Nowe mieszkania, nie tylko w Krakowie, ale i w innych dużych polskich miastach, są obecnie budowane głównie z myślą o najmłodszym pokoleniu osób dorosłych, czyli o dzisiejszych 20- i 30-latkach, którzy są główną grupą docelową dla deweloperów. To oni będą stanowić największą grupę osób, które w najbliższych latach kupią mieszkanie w nowym budownictwie. W związku z tym to ich potrzeby muszą być uwzględniane podczas przygotowywania projektów nowych inwestycji mieszkaniowych.

A na co góownie zwracają uwagę młode osoby poszukujące nowych mieszkań? Jakie lokale najchętniej kupują? Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa dla tych firm deweloperskich, które chcą osiągnąć sukces na rynku. Aby jej udzielić, warto analizować dane statystyczne, z których wynika między innymi to, że młode pokolenie w Krakowie najchętniej kupuje:

  • mieszkania w dobrej lokalizacji, umożliwiającej im codzienny dojazd do pracy w okolicach centrum Krakowa – często na osiedlach, które dopiero powstają i są stopniowo włączane w system komunikacji miejskiej, rozbudowują się pod względem infrastruktury usługowej itp.

  • mieszkania o niezbyt dużym metrażu, jednak wystarczające do tego, by móc założyć rodzinę i wspólnie zamieszkać w komfortowych warunkach (zwykle 3-4-pokojowe),

  • mieszkania o wysokim standardzie, wykończone w wysokiej jakości, budzące poczucie luksusu, będące źródłem prestiżu,

  • lokale na osiedlach o kameralnym klimacie, w niedużych, wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Tendencje te wyjaśniają fakt, dlaczego powstaje coraz więcej nowych mieszkań o wymienionych cechach charakterystycznych. Zauważając rosnące zainteresowanie podobnymi lokalami, deweloperzy postanowili dostarczyć ich na rynek jak najwięcej, dzięki czemu sami osiągają sukcesy sprzedażowe, a przy tym skutecznie spełniają potrzeby kupujących.

Kraków – nowe mieszkania zgodne z oczekiwaniami kupujących

Kraków to jedno z wielu polskich miast, które bardzo silnie się rozwijają pod względem inwestycji mieszkaniowych. I niewątpliwie jednym z najatrakcyjniejszych jeśli chodzi o wybór lokali mieszkalnych w nowym budownictwie. Warto zainteresować się tutejszą ofertą, w której na wyróżnienie z pewnością zasługują propozycje dewelopera FERONTON:

  • Osiedle Panorama Krakowska z pięknym widokiem na Kraków.

  • Osiedle Sosnowiecka o doskonałej lokalizacji i świetnym połączeniu z całym miastem.

  • Apartamenty Waleczna o wyjątkowo wysokim standardzie.

Wszystkich zainteresowanych szczegółami oferty zachęcamy do zapoznania się z zawartością naszej strony oraz do kontaktu z naszym biurem. Chętnie pomożemy w wyborze nowych mieszkań w Krakowie zarówno tym, którzy mają sprecyzowane oczekiwania, jak i tym, którzy nie do końca jeszcze zdecydowali, czego szukają. Zapraszamy do kontaktu!